Яблука доспілі, яблука червоні... | Друк |
П'ятниця, 05 жовтня 2012 15:03

Про це говорять

Жодна пора року не посперечається з осінню в боротьбі за попит на цей смачний і корисний продукт садівництва — яблуко. Хоча, як промовисто свідчить обсяг фруктового імпорту, воно може й не бути вирощеним на благодатних українських грунтах під блакитним українським небом. Куплене яблучко може мати, скажімо, польську «національність». Звісно, ксенофобією не займатимемося, але з’ясувати, як наші яблука співіснують на прилавках по сусідству із закордонними гостями, буде корисно.

Ці фрукти, мабуть, споконвічно росли на врожайних українських землях. Наш клімат у тандемі з родючими грунтами створює найкращі умови для розвитку такого виду садівництва. Ще менше шкідники атакували б! Попри ті сорти яблук, географія поширення яких охоплює всю Україну, Тернопільщина може похвалитись успішним вирощуванням сортів Кальвіль Фрааса, Шафрану літнього, Старкінгу і Кортланду. Як же так трапилося, що польські яблука масово заполонили ринки?

У головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації мене запевнили: підстав скаржитись на те, що наше садівництво працює не на повну потужність, немає. Загальна площа багаторічних насаджень — 6,5 тисячі гектарів. Тільки за весну поточного року в області посаджено 212 гектарів молодих садів та 20 — ягідників. Лише у фермерському господарстві «Гадз» Бучацького району в одному масиві посаджено майже 170 гектарів італійських саджанців груш, слив та яблунь. Хоча цьогорічну зиму м’якою назвати важко, наші сади перезимували добре, тому тепер дають високий урожай. Ще б надіятись на такий же збут! Чому ж тоді польських яблук на прилавках так багато, що українському й ніде впасти? Відповідальність, мабуть, лежить на самих підприємцях (легальних або ж ні), які перевозять фрукти від країн-сусідів. Кожне п’яте яблуко і кожен другий абрикос, спожиті українцями, закордонні. Вітчизняне садівництво покращити цю статистику самостійно не може. Хіба служби-контролери державного імпорту працюватимуть на повну потужність.

А думати-гадати на реалізацію яблук не варто! Бабусі, які продають їх на ринку, на збут не скаржаться. Польські яблука торгувати їм не заважають. Зазвичай, тут діє аксіома, що на кожен товар є свій покупець. Може, у бабусь яблучка і не таких гігантських розмірів, і не такого осяйного вигляду, зате вони рідні, українські, без ГМО, як прийнято сьогодні рекламувати. Тому не завжди ціна й гарна «облицівка» є показниками корисного смачного яблучка. Недарма ж Білосніжка з однойменної казки спокусилася саме ним...

Людмила АБРАМЕНКО.

«Вільне життя плюс», №79 (15399) від 5.10.2012 р.


Loading...
 

Додати коментар

Коментарі з нецензурною лексикою та неетичними висловлюваннями, без тексту (з одними лише смайликами) чи з рекламними повідомленнями будуть видалені!


Захисний код
Оновити

ПОШУК ПО САЙТУ

ВХІД / РЕЄСТРАЦІЯ

(Реєстрація тільки для передплатників електронної газети. Детальніше)

Запрошуємо шахістів!

ТУРНІРИ ШАНУВАЛЬНИКІВ НАШОЇ ГАЗЕТИ ВІДБУДУТЬСЯ
В ЛИСТОПАДІ

«Вільне життя плюс» проведе в листопаді чергове змагання з шахів серед своїх передплатників. Гратимуть юні шахісти віком до 14 років.

Для участі в турнірі треба пред’явити квитанцію або її копію на передплату дворазового випуску «ВЖ плюс» (індекс 98706) на весь 2015 рік. Якщо хтось із певних причин не зміг передплатити завчасно, то може це зробити безпосередньо перед змаганням. Вартість річної передплати - 150 грн, з поштовим оформленням - 155.

На партію кожному шахістові даватиметься 15 хвилин. Діти передплатників змагатимуться у суботу, 22 листопада, в прес-клубі «ВЖ плюс» (м. Тернопіль, вул. Гетьмана Сагайдачного, 9, п’ятий поверх).

Початок турнірів — о 10 год.

На переможців чекають призи
і грошові винагороди.

Довідки за тел. 23-54-76
і 23-54-61.

ДЛЯ КОЛЕКЦІОНЕРІВ

Нумізматичний форум RAND

«ДОМАШНЯ ГАЗЕТА» №47

Online журнал «Про Тернопіль» proternopil.te.ua

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

Планета взаємодопомоги

ж. «ТЕРНОПІЛЬ»

ПОГОДА


Погода в Україні
«Вільне життя плюс», 2009-2014.