Оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених урочисто відкрили у Тернопільській обласній комунальній дитячій клінічній лікарні.
Відремонтоване приміщення, де уже багато років рятують життя малюків, окропили свяченою водою священнослужителі УПЦ КП та УГКЦ. Церемонію відвідали і представники обласної влади.
Відділення інтенсивної терапії новонароджених, за словами його завідуючої Надії Пасяки, прийняло перших пацієнтів у 1997 році. Згодом через багато факторів його розширили із шести до дев’яти ліжок. Проте час не стоїть на місці і для більш повноцінного та комфортного функціонування відділення постало перед потребою реконструкції.
— Щораз поновлюється апаратура, відповідно, зростає потужність комунікаційної системи, тому зміни були необхідні, у тому числі, щоб запобігти нюансам із загорянням обладнання, які траплялися на території України, — пояснює Надія Володимирівна.
На зміни лікарям довелося чекати п’ять років, адже ремонт відділення розпочали ще у 2010 році. Довершити заплановане завадила криза і відсутність фінансування. Проте відтепер одужанню дітлахів сприятимуть більш зручні умови перебування. Зокрема, зазначають спеціалісти, апарати штучної вентиляції легень працюватимуть безшумно і не впливатимуть на режими сну і відпочинку немовлят. Раніше ж компресори стояли у кожній палаті.
Подякував керівництву області за підтримку реконструкції головний лікар Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні Григорій Корицький. Розповів і про подальші плани щодо змін у медичному закладі.
— У наступному проекті я хотів би завершити облаштування відділення сучасним обладнанням, кювезами для новонароджених, апаратами штучної вентиляції легень, а також закінчити комплектацію операційної, — розповідає Григорій Іванович. — Адже відкриття цього відділення стало поштовхом до того, що в області набула розвитку хірургія новонароджених. На даний час наші лікарі виконують хірургічні втручання практично у перші години після появи дітей на світ. Оперують вроджені вади кишківника і опорно-рухового апарату, щелепно-лицевої ділянки.
Під цілодобовою опікою медичної сестри відділення Надії Савич, зазвичай, перебувають двоє-троє малюків, яким, як правило, не більше 27 днів. Вона зізнається, що до такої відповідальної праці уже звикла, адаптувалася. Найважчим у роботі вважає надання невідкладної допомоги, реанімацію новонародженого.
Хочеться вірити, що завдяки осучасненню відділення таких екстрених моментів у діяльності спеціалістів поменшає, а маленькі краяни міцнітимуть та долатимуть недуги якнайшвидше.
На фото: під час молитви за здоров’я малих пацієнтів; оновлена палата; Надія Савич.
Фото авторки
Прокоментуйте