Зарубіжні інвестори кажуть, що без грошового підношення в Україні не можна просунути жоден бізнес-проект. Ми, звичайні громадяни, знаємо, що корупція супроводжує людину від народження до кладовища… Хабарі вирішують проблеми на автошляхах, у лікарнях, при спробі отримати дозвіл на що завгодно в чиновницьких кабінетах тощо.
Сьогодні боротьба з корупцією залишається одним із першочергових завдань у країні. Розмови про це точаться постійно, приймають закони, намагаються втілити в життя антикорупційні програми. Та одна справа — говорити, інша — як закони, що протидіють корупції, працюють.
Найстрашніше полягає в тому, що з цим ганебним явищем наше суспільство в багатьох випадках зжилося. Чималій кількості людей корупція стала вигідною. Адже легше заплатити й швидко вирішити питання, аніж очікувати рішення у визначений законом термін. Краще заплатити, приміром, 50 гривень у кишеню контролеру, аніж офіційно сто гривень штрафу.
Сьогодні Україна – рай для корупціонерів. Корупція порушує соціальну справедливість, гальмує економічний розвиток країни, підриває моральні підвалини суспільства. Тому боротьба з цим явищем повинна бути одним із пріоритетних напрямів діяльності не лише влади, а й кожного з нас.
Нам із вами — громаді – вирішувати, чи дозволити використовувати владу із власною корисливою метою, чи приборкати хапальні інстинкти таких співгромадян. А поки в Україні високопосадовці лише називаються корупціонерами — крім того, що їх буцімто карають і випускають під заставу, — ще й система залишається. У такій ситуації виграють лише вони самі, наживаючи мільярди на кожному із нас.
Георгій МЕЛЬНИК,
голова Лановецького районного осередку «Союзу організацій інвалідів України».
м. Ланівці.
Фото з вільних джерел