Скільки разів брала до рук чергову книгу, та чомусь далі першої сторінки діло не йшло. Та всі найкращі речі в житті, трапляються з нами випадково.
Так же випадково до моїх рук потрапила книга під назвою «Колекціонер» англійського письменника Джона Фаулза. Не така вже й велика за обсягом, але, як з’ясується потім, «велика» за своїм змістом.
Для себе я назвала би її «книгою ночі», оскільки прочитала «Колекціонера» за ніч. В цю прекрасну частину доби, мабуть, найкраще читати, адже тоді всі навіть найпотаємніші «миші»-фантазії збігаються у твою голову і влаштовують там щось неймовірне.
Так ось, в руки ця книга потрапила мені перед тим, як я готувалася до сну. Не маючи великої зацікавленості, все ж відкрила її і пробігла очима декілька перших рядків. Потім ще декілька. Ще. Ввосьма година ранку – і я вже дочитую останню сторінку.
Перша частина роману ведеться від імені Фредеріка Клегга. Він простий молодий хлопець, який служить клерком у муніципалітеті. У вільний час захоплюється колекціонуванням метеликів. Ще одним його захопленням є прекрасна дівчина на ім’я Міранда Грей, студентка художнього училища. Вона жила навпроти його будинку, і Фредерік за нею постійно слідкував. Вона йому дуже подобається, але Клегг недостатньо освічений, не цікавиться нічим, окрім метеликів, і у нього не вистачає сміливості познайомитися з нею. Він захоплюється Мірандою лише на відстані.
У своїх думках Фредерік знову і знову прокручує знайомство з дівчиною, однак вважає це божевіллям, бо навіть не уявляє чим зможе її зацікавити. Не придумавши нічого кращого, він вирішує Міранду… викрасти.
Сама того не бажаючи, Міранда стає мовби ще одним метеликом у колекції Клегга.
І тут починається найцікавіше. Спочатку всі емоції автор передає від імені Клегга, а в другій частинні твору ті ж події передає з точки зору полонянки. Те, що одна й та ж ситуація відображена з двох різних ракурсів – і є особливістю цього роману. Тим більше, що два погляди на один трапунок – такі різні, мов ром і журавлиний морс.
Ти дивишся на перебіг подій мовби двома парами очей. І кожною помічаєш раніше невідомі тобі деталі.
Леся ЯСНІЦЬКА,
студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте