Сподівання на те, що українській жіночій збірній з фехтування на шпагах виявиться під силу посперечатися за нагороди XXXI літніх Олімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро в командній суперечці, не виправдалися. Як і чотири роки тому в Лондоні, наша землячка Олена Кривицька і львів’янки Яна Шемякіна, Ксенія Пантелєєва та Анфіса Почкалова фінішували восьмими.
У столиці Великобританії невдачу талановитого квартету, щоправда, з надлишком компенсував тріумфальний виступ Яни Шемякіної, яка стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальних змаганнях. Натомість в екзотичній Бразилії співвітчизниці в особистому турнірі і натяку не продемонстрували на готовність поборотися за місця на п’єдесталі пошани. В основній сітці тільки Шемякіній і Кривицькій удалося потрапити до числа шістнадцяти найкращих. Але здобувши по одній перемозі відповідно над американкою Кортні Харлі (14:13) і Лам Шину з Південної Кореї (15:14), уже на стадії 1/8 фіналу змушені були припинити боротьбу, поступившись японці Нозом Сато і француженці Лорен Рембі.
А вчора, 11 серпня, дівчатам не вдалося продемонструвати і властивий для квартету командний дух, завдяки якому торік стали віце-чемпіонками світу. Для трійки основних у складі Яни Шемякіної, Олени Кривицької і Ксенії Пантелєєвої успішним знову видався тільки стартовий раунд 1/8 фіналу. В ньому без найменших недомовок здолали господарок турніру із збірної Бразилії — 45:32. Тільки Пантелєєва не змогла виграти три стартові мікродуелі, розійшовшись із суперницями миром — 7:7. Зате Кривицька свої бої виграла із загальним рахунком 15:8, а Шемякіна — 23:17.
Однак у чвертьфіналі на співвітчизниць очікували куди серйозніші конкурентки — лідери світового командного рейтингу з Китаю. Після поразок із мінімальними рахунками в перших чотирьох боях, здалося, що сталося маленьке фехтувальне диво. Причому на нього спромоглася саме Пантелєєва, яка, здолавши бронзову призерку особистого турніру Сунь Івень (7:3), відновила рівновагу — 18:18.
На жаль, Яна з Оленою подругу не підтримали. В завершальному двобої Шемякіній потрібно було відіграти п’ять уколів у все тієї ж Сунь Івень. Однак цього не сталося і китаянки завершили зустріч з перевагою у вісім балів — 42:34. Позитивного балансу вдалося домогтися лише Пантелєєвій — «плюс три». А ось у Шемякіної і Кривицької суцільний негатив — «мінус шість» і «мінус п’ять».
Як боротися з китаянками, і як їх перемагати, у фіналі продемонстрували румунки, які, на думку спеціалістів, сенсаційно стали олімпійськими чемпіонками, здолавши суперниць із Піднебесної з рахунком 44:38. А ось українки, потрапивши до втішного фіналу за 5—8 місця, і зовсім «розклеїлися». Спочатку згадане тріо поступилося збірній Північної Кореї — 34:42. В поєдинку ж за сьоме місце вже без Шемякіної, але з Анфісою Почкаловою склали зброю і перед француженками — 38:45.
Під час шостого змагального дня Олімпіади розчарували також інші співвітчизники, які мали шанси посперечатися за медалі в академічному веслуванні, дзюдо, тенісі. Тож і не дивно, що пасемо задніх, перебуваючи з трьома нагородами аж на 38-й позиції. Поступаємося вже й Фіджі, Косово, В’єтнаму, чиї атлети вперше в історії ігор завоювали олімпійське «золото».
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте