За останні п’ять років Google видалив з пошукового індексу 1,76 млрд URL-адрес. Про це свідчать дані звіту про запити на видалення вмісту через порушення авторських прав.
Згідно з даними звіту, кількість запитів правовласників на видалення піратських посилань зростає з кожним роком. Станом на початок вересня 2016 року в Google подали більше 20,5 млн таких запитів.
У Google спробули пояснити, яким чином компанія з’ясовує чи URL-адреса є дійсно піратською і чому вона має бути видалена. Для прикладу наводять конкретний запит, який надійшов в Google: «Фірма, що займається боротьбою з піратством, представляючи інтереси однієї студії звукозапису, подала скаргу про порушення авторських прав, у якій просила Google видалити десятки домашніх сторінок зі словом «coffee» в назві. Ці URL-адреси не мали відношення до вказаного твору, захищеного авторським правом. Ми не видалила ці URL-адреси з результатів пошуку».
Google бере дані із запитів, які власники авторських прав або їхні представники надсилають до компанії, а потім сортує їх у таблицях в порядку зменшення загальної кількості URL-адрес із запитом на видалення. Переглянути дані можна тут.
Нагадаємо, у 2015 році Google не задовольнив жоден із запитів українських правоохоронців на розкриття даних користувачів.
На графіку нижче показана кількість запитів на видалення вмісту через імовірне порушення авторських прав з початку липня 2012 року.
Анна БАЗИЛЕНКО
Джерело: Watcher
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте