У ТЕРНОПОЛІ З’ЯВИЛАСЯ НОВА ТУРИСТИЧНА АТРАКЦІЯ — ЕЛЕКТРИЧНА ОПОРА 20-Х РОКІВ МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ. ТОЧНІШЕ, НЕ З’ЯВИЛАСЯ, А СТАЛА ВИДИМОЮ ДЛЯ ТУРИСТІВ, БО ПЕРЕД ТИМ БУЛА ВІДОМОЮ ГОЛОВНО СЕРЕД ЗАЦІКАВЛЕНИХ ІСТОРІЄЮ МІСТА. ТЕПЕР ЖЕ ВОНА МАРКОВАНА Й ОЗНАЧЕНА.
Позначити цю пам’ятку, що розташована на вулиці Івана Франка, — ініціатива «Бункермузу» та ВАТ «Тернопільобленерго».
На символічному відкритті артдиректор «Бункермузу» Марічка Юрчак зазначила, що в Тернополі є пам’ятки архітектури, проте досі нема історичної пам’ятки техніки. Тож маркуючи найдавнішу електроспоруду в місті, розпочали ліквідовувати ці прогалини.
Незважаючи на те, що це швидше символічне позначення, воно є надзвичайно важливе, адже привертає увагу до історії міста. А крім того, і до стану самої пам’ятки. Головний інженер Тернопільського міського району електричних мереж Омелян Николів пообіцяв, що невдовзі опору укріплять бетоном.
А тепер повернімося до того пласту історії, з яким пов’язаний цей об’єкт. Недарма табличку на ній встановили у час відзначення роковин етнографічної виставки, організованої на честь приїзду кронпринца Рудольфа Габсбурга до Тернополя.
Саме цей престолонаслідник, як наголосив історик Сергій Ткачов, був людиною, котра рухала цивілізаційний поступ Австро-Угорської імперії. Зокрема, августійший був ініціатором електрифікації міст імперії. Спочатку електрика освітила Відень, Прагу, Краків, Львів, відтак — Тернопіль.
Фото авторки