Наближається до завершення цьогорічна кампанія декларування. Фахівці Тернопільської ОДПІ зібрали запитання, які наші земляки задають найбільше.
— Чи є зміни в декларуванні?
— Цьогорічні зміни торкнулися декларування спадщини (подарунків). Торік нульова ставка податку на доходи була в тому випадку, коли спадкоємці або ті, хто отримував майно за договором дарування, були членами сім’ї першого ступеня споріднення — діти, батьки, чоловік або дружина. В цьому ж році від сплати податку звільнені і члени сім’ї другого ступеня споріднення — рідні сестри чи брати, дід, баба та онуки. Тобто при декларуванні спадщини та дарунку за 2017 рік ці категорії сплачувати податок вже не будуть і декларації їм подавати не потрібно.
— Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи?
— Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку за допомогою ключа електронного цифрового підпису.
— Які документи, крім декларації, потрібно надати до податкової інспекції, аби скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини?
— До декларації про доходи додаються ксерокопії таких документів:
— відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
— договір з навчальним закладом;
— довідку про отриману в 2017 році заробітну плату (з обов’язковим зазначенням податку на доходи фізичних осіб та військового збору);
— документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);
— реквізити банківського рахунку, на який повертаються кошти.
— Як оподатковується спадщина, отримана громадянином іноземної держави?
— При отриманні будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18 відсотків та військовим збором — 1,5 відсотка. Тому що, згідно з пунктом 174.3 статті 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату ним податку з вартості об’єкта спадщини.
Нагадаємо, що в Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ фахівці інспекції консультують, проводять тренінги та надають практичну допомогу в заповненні декларації про майновий стан і доходи та подання електронної звітності з використанням електронного підпису.
Телефони для довідок: 43‑46-10, 43-46-46.
Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ