Наприкінці минулого тижня Ворохта Івано-Франківської області за традицією стала місцем проведення фінальних стартів всеукраїнських змагань збірних сільських і селищних рад «Найкраще спортивне село України», які ВФСТ «Колос» проводить за сприяння Міністерства молоді та спорту України і Національного олімпійського комітету України. Протягом трьох змагальних днів сільські фізкультурники з 23-х областей нашої держави завзято сперечалися за перемогу в міні-футболі, волейболі, перетягуванні каната, гирьовому спорті, настільному тенісі, шахах і шашках.
Під час проведеного два з половиною тижні тому в оздоровчому комплексі «Лісовий» поблизу Скоморохів Бучацького району обласного етапу цих змагань право захищати честь Тернопільщини на всеукраїнській спартакіаді другий рік підряд вибороли прихильники здорового способу життя з Іванкова Скала-Подільської об’єднаної територіальної громади Борщівського району. І своїм повторним виступом у Ворохті переконливо довели: сільські фізкультурники нашого краю є одними з найсильніших.
Заспівувачами, як і зазвичай під час спортивних свят на селі, стали футболісти. Очолювані Богданом Слотвінським аматори шкіряного м’яча Богдан Мачульський, Сергій Калуцький, Андрій Прийдун, Тарас Салавор, Павло Чеснік, Петро Ратушняк і Ростислав Шеременко, натхнені нещодавньою перемогою в «Лісовому», путівку до чвертьфіналу здобули за підсумками двох зустрічей з командою з Миколаївщини — 4:1 і 2:2.
Стадію ж плей-оф розпочали мінімальною звитягою над колективом з Луганщини — 1:0. Зате півфінальний двобій із сусідами з Чернівецької області перетворився на їхній бенефіс — 6:1. Не менше емоцій принесла і фінальна гра з командою Волинської області. На жаль, негативних. На останній хвилині основного часу дозволили суперникам відновити рівновагу (2:2), а в серії пенальті фатальним став завершальний удар наших земляків, після якого воротареві з Волині пощастило парирувати м’яч — 2:3. Утім вже за мить футболісти посміхалися, дослухавшись до слів голови фермерського господарства «Айва» Ігоря Малюти, який запевнив: друге місце — це аж ніяк не поразка, а вагома перемога. Адже торік, скажімо, команда навіть до четвірки найкращих не потрапила.
Тим часом в інтересах збірної свого населеного пункту син футбольного наставника Андрій Слотвінський разом з Юлією Речицькою самовіддано змагалися в турнірі з настільного тенісу. Повторити торішній успіх в особистих змаганнях, коли став віце-чемпіоном, Андрієві цього разу не вдалося. Однак підсумкове п’яте місце, помножене на завойоване друге Юлією, дозволило їм покласти до скарбнички збірної ще й третє «срібло» за командні здобутки.
А успішний виступ шахістів Олега Новиченка з Орисею Миськів, які, теж виборовши п’яті місця в особистих змаганнях, командою фінішували четвертими, і канатоборців Олега Ковдриша, Романа Стадника, Василя Токаря, Олега Дмитращука, Володимира Бугерчука та Ігоря Головатого (дев’ята позиція після трьох перемог і двох поразок) дозволили сільським фізкультурникам з Іванкова другий рік підряд фінішувати п’ятими в комплексному загальнокомандному заліку. Причому поборотися за цілком реальне місце на п’єдесталі пошани завадила відсутність найсильнішого місцевого гирьовика Володимира Боровського, який брав участь у всеукраїнських змаганнях майстрів. Утім Максим Войціх, який його замінив, теж не підвів, ставши тринадцятим.
Участі фізкультурників Іванкова у всеукраїнських змаганнях посприяли сільський староста Василь Паламар, місцевий активіст Руслан Лукіянчук, уже згаданий Ігор Малюта та інші.
Г. ГУНТІК,
голова Тернопільської територіальної організації ВФСТ «Колос».
На фото: сільські фізкультурники з Іванкова; майстри малої ракетки Юлія РЕЧИЦЬКА і Андрій СЛОТВІНСЬКИЙ разом з Русланом ЛУКІЯНЧУКОМ.
Фото з архіву автора