Цьогорічний традиційний Всеукраїнський шаховий турнір пам’яті курінних УПА-Південь «Крука» і «Кропиви» зібрав у Шумську 22-х прихильників древньої гри з дев’яти міст Тернопільської, Рівненської і Хмельницької областей. За перемогу змагалися і двоє майстрів спорту — тернопілець Ігор Бабій з Олегом Поліщуком із Старокостянтинова.
Продемонстрований рівень гри дозволив утрутитися в суперечку фаворитів землякові першого з них, кандидатові в майстри Сергієві Крисоватому. Тож гостеві з Хмельниччини довелося задовольнитися підсумковою третьою позицією.
Перед тим, як озвучити імена інших лауреатів, не можу не відзначити господарів. На відкритті і закритті змагань завжди присутні районні керівники. Голова райдержадміністрації Юрій Головатюк, вітаючи шахістів, не забув з особливою повагою і шаною згадати про те, що серед учасників турніру, який проводиться з 1995 року, є і його перший переможець Іван Гладанюк. Шанують у Шумську традиції. Тому турнір завжди цікавий як у шаховому плані, так і в пізнавальному. Подяка за це і відповідальній за розвиток спорту в краї Ользі Карпінській.
Гостинні господарі не забули і про комфортне розміщення учасників, організацію харчування. Адже турніри зі швидких шахів відрізняються від класичних значно більшими інтенсивністю, напругою, фізичними навантаженнями. Тому і була приємною несподіванкою для всіх пауза на чай і каву з бутербродами вже після третього туру. Адже більшість сіла за шахові столики прямо з автобуса, яким дісталися до Шумська.
Далі знову про спортивні підсумки. Призовими на турнірі організатори визначили перші вісім місць. Тож не було підстав бути розчарованим і першорозрядникові з Кременця Денисові Мельничуку, який фінішував відразу за трійкою лідерів. Як і ще чотирьом лауреатам — Віталієві Карпі з Тернополя, Олексієві Лісовському з Острога, Вікторові Юзюку із Збаража і тернопільцю Владиславові Кустрі. Оскільки ж діяв принцип один приз в одні руки, без нагороди не залишився і Богдан Сушириба з Бучача — за найкращий результат серед першорозрядників.
Серед місцевих же шахістів за найкращі досягнення відзначені Григорій Лінев’юк, Валерій Понюк і Андрій Ящук. Приз шахової надії дістався Іванові Івкевичу з Почаєва. А ще один господар Василь Мельник пошанований за найбільш вагомий результат серед ветеранів.
Фото з архіву організаторів