І за елітні авто — транспортний податок

І за елітні авто — транспортний податок

Упродовж січня-лютого цього року платники податків Тернопільщини сплатили 712,2 тисячі гривень транспортного податку. Порівняно з аналогічним торішнім періодом надходження зросли на 251,6 тисячі або на 54,6 відсотків.

Майже 70 відсотків цієї суми спрямували суб’єкти підприємницької діяльності — юридичні особи. Вони сплатили 496,2 тисячі гривень транспортного платежу, що на 47,5 тисячі більше очікуваного. До показника торішнього періоду це плюс 108,1 тисячі гривень або 27,9 відсотка.

Фізичні особи з початку 2019 року перерахували до бюджету 216,1 тисячі гривень транспортного податку, що перевищило очікувані надходження на 141,1 тисячі. Порівняно з аналогічним торішнім періодом сплата зросла у півтора рази або на 143,5 тисячі гривень.

Статтею 267 Податкового кодексу України визначено, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Оскільки цього року встановлено новий розмір «міні малки» (4173 гривень), змінився і прохідний поріг для «елітних» автомобілів. Тепер його розмір становить 1564875 гривень (або орієнтовно 55888 доларів США). Платниками цього податку є власники таких автомобілів.

Всі автомобілі (базові моделі), які є об’єктом оподаткування транспортним податком, входять до переліку, що розміщений на сайті Мінекономрозвитку. Отже, якщо в переліку міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають базовій моделі автомобіля (із врахуванням округлення), то автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Якщо ж такої базової моделі автомобіля в переліку немає, транспортний податок з нього сплачувати не треба. В такому випадку вважається, що його середньо-ринкова вартість дійсно стала меншою за 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Фото сектору комунікацій ГУ ДФС у Тернопільській області