Ставки рентної плати

Ставки рентної плати

Повідомлення від головного управління ДФС у Тернопільській області. Згідно із пунктом 252.20 статті 252 Податкового кодексу України для суб’єктів господарювання ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин установлюються у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Розміри ставок рентної плати встановлено пунктом 252.20 статті 252. Рентна плата для прісних підземних вод, які видобуваються платниками, зазначеними у підпункті 252.1.5 пункту 252.1 статті 252, застосовується за ставками, визначеними в підпункті 255.5.2 пункту 255.5 статті 255.

При цьому підпунктом 252.1.5 пункту 252.1 статті 252 визначено, що платниками рентної плати є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які, відповідно до законодавства, відносяться до фермерських господарств, — громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує норми, видобувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників).

З 1 січня 2019 року підпунктами 1,2 пункту 50 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесені зміни до пункту 252.20 статті 252 Податкового кодексу України. Зокрема:

— доповнено коефіцієнтом, що діє виключно в 2019 році, яким ставка рентної плати для видобування залізної руди підвищена в 1,1 рази;

— універсалізовано розміри ставок рентної плати для видобування нафти та газового конденсату, що видобуваються з покладів:

— до 5000 метрів, — 31 відсоток вартості (фактична ціна — середня ціна одного бареля нафти «Urals», перерахована в гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, визначена за інформацією міжнародного агентства (котирування UralsMediterranean та UralsRotterdam) обсягів видобутої нафти та газового конденсату;

— понад 5000 метрів, — 16 відсотків вартості (фактичної ціни) обсягів видобутої нафти та газового конденсату.

Фото сектору комунікацій ГУ ДФС У Тернопільській області