Копії документів — через електронний кабінет

Копії документів — через електронний кабінет

Відповідно до першого абзацу пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контрольні органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контрольні органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Вісімнадцятим абзацом цього пункту передбачено, що платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контрольного органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом п’ятнадцяти робочих днів із дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено Кодексом).

Контрольні органи мають право отримувати від платників податків, платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування необхідні документи в електронному вигляді (підпункт 20.1.7 пункту 20.1 статті 20 Кодексу).

Згідно ж із пунктом 42 прим.1.2 статті 42 прим.1 Кодексу електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених, зокрема, Кодексом і нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на його виконання, в тому числі, шляхом, зокрема, забезпечення взаємодії платників податків з контрольними органами з інших питань, передбачених Кодексом, яка може бути реалізована в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Вхід до електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота в приватній частині електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини електронного кабінету платники мають можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом підтверджуючі документи, визначені в запиті про подання інформації, у форматі pdf (обмеження — 2 мб).

Датою подання підтвердних документів разом із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини електронного кабінету, відправлені листи — у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області