Застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Відповідно до преамбули Закону України від 6 липня 1995 року за номером 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону України від 2 грудня 2010 року за номером 2756-VI), дія Закону поширюється на всіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах, крім Податкового кодексу України (ПКУ), не допускається.

При цьому, нормами статті 178 ПКУ, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування реєстратора розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.

Враховуючи сказане, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області