Порушники підакцизного законодавства найчастіше не видавали чеків

Порушники підакцизного законодавства найчастіше не видавали чеків

Інформація головного управління ДПС в області. На території Тернопільщини здійснюють діяльність п’ятнадцять підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до Державного бюджету України.

Упродовж двох кварталів цього року вони сплатили до державної скарбниці 14,5мільйона гривень акцизного податку. Зокрема,від виробництва пива до казни надійшло 8,5 мільйона, а від виробництва горілчаної продукції — шість мільйонів гривень.

Цього року податківці Тернопільщини провели108 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Відтак до порушників застосували фінансові санкції на суму понад 3,7 мільйона гривень.

Після проведених перевірок встановлено 132 порушення законодавства, що регулює виробництво та обіг підакцизних товарів, їх реалізацію. Так, у 32-х випадках не видавали розрахунковий документ та не забезпечували ведення належного обліку товарних запасів, а в тридцяти — реалізовували продукцію без зазначення коду товарної продукції згідно з УКТЗЕД, у п’ятнадцяти — здійснювалася роздрібна торгівля тютюновими виробами з полиць самообслуговування, ще у дванадцяти випадках торгували алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені оптово-відпускні або роздрібні ціни тощо.

Загалом із початку року анульовано 287 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 177 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

На початок липня кількість діючих ліцензій становить 4502, із них 2440 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2062 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області