Скарбниця держави додатково отримала кошти

Скарбниця держави додатково отримала кошти

Упродовж першого півріччя 2022 року суб’єкти господарювання Тернопільщини перерахували до державного бюджету майже 14,5 мільйона гривень акцизного податку. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в області.

Фактична сплата перевищила очікувані надходження на два відсотки. Відтак скарбниця держави додатково отримала 300 тисяч гривень.

До місцевих бюджетів краю упродовж січня-червня цього року надійшло 58,5 мільйона гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. До того ж сплатили на 19 відсотків більше, ніж сподівалися, тобто додалося ще 9,3 мільйона гривень.

Податківці нагадали, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Ставка цього податку визначена в розмірі п’ять відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу. Звітним податковим періодом для платників акцизного податку є календарний місяць. Отож, сплачується платіж упродовж десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області