Транспортний податок за автомобілі класу «люкс»

Транспортний податок за автомобілі класу «люкс»

Упродовж січня-червня 2022 року до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло 712,6 тисячі гривень транспортного податку, що перевищило очікувані надходження на десять відсотків. Відтак скарбниці територіальних громад краю додатково отримали 62,1 тисячі гривень цього майнового платежу.

З усієї суми надходжень 663,3 тисячі гривень податку сплатили юридичні особи, а це — 27 відсотків або 142,8 тисячі гривень додатково. Громадяни — власники автомобілів класу «люкс» перерахували 49,2 тисячі гривень транспортного платежу.

Податківці також нагадали, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня податкового (звітного) року (у 2022 році — 2473500 гривень, у 2021-му — 2250000 гривень).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області