Аліна Дадерко — чемпіонка Європи

Аліна Дадерко — чемпіонка Європи

У польському Рашині тривають старти чемпіонатів Європи з важкої атлетики серед юнаків та дівчат віком до п’ятнадцяти і сімнадцяти років. Тернопільські прихильники цього виду спорту уважно стежать за баталіями молодих богатирів, адже честь збірної України захищають і двоє вихованців Хоростківської ДЮСШ імені заслуженого тренера України М. І. Підодвірного — Аліна і Віталій Дадерки.

І вже другий змагальний день став тріумфальним для Аліни. У суперечці молодших дівчат підопічній Ярослава Ваверчака, яка нині в обласній ШВСМ удосконалює майстерність під керівництвом багаторазової чемпіонки континенту Вікторії Шайморданової, не було рівних у ваговій категорії до 55 кілограмів.

Фундамент своєї переваги над конкурентками у сумі двоєборства Аліна заклала відразу ж із ривка. Із зафіксованими у цій дисципліні 73-ма кілограмами жодна із суперниць так і не змогла впоратися. А баталії у поштовху, не важко здогадатися, перетворилися на таку собі тактичну боротьбу, під час якої наша землячка, звісно ж, з усіх сил намагалася не втратити завойоване. Тоді як найсильніші із суперниць прагнули перевершити результат чемпіонки у першій вправі.

Напружене протистояння завершилося тим, що переможницею в ньому цілком заслужено стала Аліна Дадерко. Піднятих у поштовху 85-ти кілограмів дівчині вистачило не тільки для завоювання «срібла» у другій вправі, а й для перемоги в цій ваговій категорії за сумою двоєборства — 158 кілограмів.

Тож титул цьогорічної чемпіонки Європи серед дівчат віком до п’ятнадцяти років за сумою двоєборства виборола саме Аліна Дадерко. Колекцію особистих нагород юної атлетки, крім великого «золота», без сумніву, прикрасять і золота медаль за перемогу в окремих вправах у ривку та «срібло» за досягнення у поштовху.

Щодо старшого брата Аліни, Віталія Дадерка, то він теж не залишився без нагороди. У старшій віковій групі виборов срібну медаль у ривку за підсумками суперечки атлетів, чия вага не перевищує 73 кілограми.

На фото: чемпіонка Європи з важкої атлетики серед дівчат віком до п’ятнадцяти років Аліна ДАДЕРКО разом із наставником збірної України, нашим земляком Віктором СИМІВИМ після церемонії нагородження.

Фото із соціальних мереж