Порядок та термін повернення бюджетного відшкодування

Порядок та термін повернення бюджетного відшкодування

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують його у разі узгодження контрольним органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, що проводиться протягом тридцяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання), а якщо такі документи були надані пізніше, — за днем їх фактичного подання, а у випадках, визначених пунктом 200.11 статті 200 Податкового кодексу України (ПКУ), — за результатами документальної перевірки, що проводиться протягом шістдесяти календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку — за днем її фактичного подання, у порядку, передбаченому підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПКУ. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку протягом п’яти операційних днів.

Водночас у зв’язку із запровадженням воєнного стану на території України дію пунктів 200.10—200.12 статті 200 ПКУ зупинено до 21 липня 2022 року.

До звітних податкових періодів лютий-липень 2022 року пункти 200.10—200.12 статті 200 ПКУ застосовуються з урахуванням строків для проведення камеральних, документальних податкових перевірок, передбачених підпунктом 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області