Порушників позбавили ліцензій

Порушників позбавили ліцензій

Як повідомили податківці Тернопільщини, цього року вони провели 134 перевірки суб’єктів господарювання краю, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Відтак до порушників застосували фінансові санкції на суму 4,8 мільйона гривень.

Після проведених перевірок встановлено 166 порушень законодавства, що регулює виробництво та обіг підакцизних товарів, їх реалізацію. Так, у 36-ти випадках зафіксовано невидачу розрахункового документа (чека), встановлено не ведення обліку товарних запасів, а в 33-х — реалізовувалася підакцизна продукція без зазначення коду товарної продукції відповідно до УКТЗЕД. Поширеними були й порушення щодо роздрібної торгівлі тютюновими виробами з полиць самообслуговування та продаж алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни. Було встановлено відповідно 19 та 18 таких фактів.

Із початку року анульовано 289 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 220 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

На початок вересня кількість діючих ліцензій становила 4557, з них — 2472 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2085 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області