Оподаткування доходу підприємця після отримання вітчизняного або міжнародного гранту

Оподаткування доходу підприємця після отримання вітчизняного або міжнародного гранту

Відповідно до підпункту 14.1.277 1 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (ПКУ), бюджетний грант — це цільова допомога у вигляді коштів або майна, що надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій, спорту та інших гуманітарних сферах у порядку, встановленому законом. Перелік надавачів бюджетних грантів, як нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області, визначає Кабінет міністрів України.

Оподаткування доходів фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування визначено статтею 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця (пункт 177.2 статті 177 ПКУ).

Відповідно до підпункту 177.3.2 пункту 177.3 статті 177 ПКУ не включаються до доходу фізичної особи-підприємця суми доходу у вигляді бюджетного гранту.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем у вигляді такого гранту, здійснюється у порядку, визначеному пунктом 170.7 прим.1 статті 170 ПКУ.

Враховуючи сказане, оскільки дохід, отриманий фізичною особою-підприємцем на загальній системі оподаткування, у вигляді бюджетного або міжнародного гранду не пов’язаний з результатом від здійснення господарської діяльності таким підприємцем, тобто не включається до його доходу, то сума зазначеного доходу оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку — фізичних осіб.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області