Ставки податку на нерухомість за відсутності рішення органу місцевого самоврядування

Ставки податку на нерухомість за відсутності рішення органу місцевого самоврядування

Відповідно до підпункту 12.4.1 пункту 12.4 статті 12 Податкового кодексу України (ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів належать встановлення ставок місцевих податків та зборів у межах ставок, визначених ПКУ. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

На період дії воєнного чи надзвичайного стану ради мають право приймати рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів без застосування процедур, передбачених Законом України від 11 вересня 2003 року за номером 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із змінами та доповненнями. У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в окремих місцевостях України положення підпункту 12.3.8 пункту 12.3 статті 12 ПКУ поширюється виключно на представницькі органи територіальних громад відповідних адміністративно-територіальних одиниць, на території яких введено воєнний чи надзвичайний стан.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в складі податку на майно належить до місцевих податків.

Згідно з підпунктом 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПКУ ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішеннями рад, в яких такі ставки зазначаються залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 17 серпня 2000 року за номером 507.

Якщо у рішенні ради ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначені без застосування кодів згідно з класифікатором, зазначається ставка, визначена для об’єкта нерухомого майна, який найбільше відповідає типу нерухомості, зазначеного у правовстановлюючих документах.

Якщо у прийнятому рішенні органу місцевого самоврядування відсутні ставки, що відповідають типу (коду) об’єкта нерухомості, то з метою уточнення інформації щодо прийнятих рішень та встановлених ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків необхідно звертатися безпосередньо до таких органів місцевого самоврядування.

При обчисленні податкових зобов’язань із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платник повинен застосовувати ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (в тому числі ставка «0»), зазначені у письмовій відповіді органу місцевого самоврядування на його запит.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області