Транспортний податок за елітні авто

Транспортний податок за елітні авто

Упродовж січня-вересня цього року власники елітних автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини майже 1,1 мільйона гривень транспортного податку. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в області.

Територіальні громади додатково отримали 106,2 тисячі гривень цього платежу. Адже сплата перевищила очікувані надходження на 11 відсотків.

При цьому підприємства та установи, на балансі яких є дороговартісні авто, перерахували 932,7 тисячі гривень транспортного податку. Приріст до очікуваних надходжень склав 20 відсотків. Отож додаткова сума сплаченого податку склала 155,3 тисячі гривень. Натомість фізичні особи з початку року сплатили 135,9 тисячі гривень за елітні автомобілі.

Найбільші суми до скарбниць територіальних громад надійшли від платників Тернопільського району — 863,4 тисячі гривень, а також Чортківського району ­— 205,1 тисячі гривень.

Податківці нагадали, що платити транспортний податок потрібно у випадку, якщо з року випуску легкового автомобіля минуло не більше п’яти років (включно) та його вартість перевищує 375 мінімальних зарплат, встановлених законом на перше січня звітного року: у 2022 році — 2437500 гривень. Ставка податку — 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Сплачується податок за місцем реєстрації платника податку, вказаним у реєстраційних документах на автомобіль, та зараховується до місцевих бюджетів.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області