Поповнення місцевих бюджетів власниками елітних автомобілів

Поповнення місцевих бюджетів власниками елітних автомобілів

Протягом січня-березня цього року до місцевих бюджетів області надійшло 438,9 тисячі гривень транспортного податку. Це перевищило торішні надходження за аналогічний період на 114,3 тисячі гривень цього майнового платежу.

З усієї суми надходжень майже 358,4 тисячі гривень податку сплатили юридичні особи. Громадяни — власники елітних автомобілів перерахували 80,5 тисячі гривень транспортного платежу.

Податківці нагадали,, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, від часу випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня податкового (звітного) року (у 2023 році — 2512500 гривень).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші.

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до першого лютого податкового (звітного) року.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області