Можливість юридичних осіб — платників єдиного податку третьої групи застосовувати спрощену систему при наданні допомоги фізичним особам

Можливість юридичних осіб — платників єдиного податку третьої групи застосовувати спрощену систему при наданні допомоги фізичним особам

Згідно з підпунктом 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (ПКУ) фінансова допомога — фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Зокрема, поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Пунктом 291.5 статті 291 ПКУ визначені види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи.

Так, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України від 18 листопада 2021 року за номером 1909-ІХ «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III ПКУ (підпункт 6 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ).

Відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11 жовтня 2010 року за номером 457, надання фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, окрім страхування та пенсійного забезпечення». Тому платник податку, який має код 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення» не може застосовувати спрощену систему оподаткування.

Враховуючи сказане, надання фінансової допомоги (поворотної або безповоротної) фізичній особі не є діяльністю у сфері фінансового посередництва, а отже не суперечить вимогам підпункту 6 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ.

Водночас діяльність юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи з надання безповоротної та поворотної фінансової допомоги на постійній основі може розглядатися як надання фінансових послуг.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області