«Гаряча лінія» на тему «Сертифікат форми EUR.1: особливості процедури видачі та отримання» відбулася нещодавно на Тернопільській митниці Державної фіскальної служби. На запитання відповідав начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Ігор Леонідович НЮНЯ.
— Із першого січня 2016 року передбачено впровадження економічної частини угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого. Які товари підпадають під дію такої угоди?
— Відповідно до положень протоколу один товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу відповідно підпадають під дію угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншого, за умови подання одного з таких документів: сертифікату з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у додатку III до цього протоколу, або у визначених випадках — декларації, що іменується «декларацією інвойс», наданій експортером до інвойса, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати; текст декларації інвойс наведений у додатку IV до протоколу.
— Де можна отримати сертифікат форми EUR.1?
— Сертифікат із перевезення товару EUR.1 має бути виданий митними органами країни експорту на письмову заяву експортера або під відповідальність експортера його уповноваженим представником.
— Чи є обов’язковим використання такого сертифіката?
— Сертифікат форми EUR.1 видається, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в угоді про асоціацію, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Тобто сертифікат форми EUR.1 є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.
— Чи є особливості при видачі сертифіката?
— Так. Наприклад, якщо в країні імпорту товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита митного тарифу Європейського Союзу, видача сертифіката форми EUR.1 не здійснюється, за винятком положень правил щодо кумуляції та квот.
— Які умови отримання сертифіката з перевезення товару EUR.1?
— Для отримання сертифіката експортер повинен пред’явити митниці: заяву, що містить декларацію від експортера, за формою, визначеною у додатку III, для видачі сертифіката; заповнений, відповідно до вимог угоди про асоціацію, бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката і його електронну копію у разі заповнення сертифіката машинописом); документи, що підтверджують преференційне походження товарів відповідно до вимог протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва» до угоди, в разі першої поставки таких товарів до країн ЄС.
— Які основні вимоги до складання експортером декларації інвойс?
— Вимоги до складання експортером декларації інвойс, зазначеної в статті 16(1)(b) цього протоколу, встановлені статтею 22 протоколу 1. Зокрема, декларація інвойс може бути складена: затвердженим експортером у розумінні статті 23 цього протоколу, експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи кількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.
Відділ комунікацій головного управління ДФС в області
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте