Комісія з журналістської етики готує скаргу на французький телеканал Canal+, який оприлюднив сюжет “Спеціальне дослідження: Україна: Маски революції”.
Комісія з журналістської етики збирається звернутися до Альянсу незалежних прес-рад Європи (ASSOCIATION DE PREFIGURATION D’UN CONSEIL DE PRESSE EN FRANCE) зі скаргою на Поля Морейро (представляється журналістом) та телеканал Сanal+. Причиною є сюжет “Спеціальне дослідження: Україна: Маски революції”, який телеканал оприлюднив, попри прохання української влади не давати сюжет в ефір.
Комісія просить розглянути відповідності нормам професійної етики журналістів та редактора, які брали участь у створенні та оприлюдненні матеріалу.
“Французька прес-рада висловила готовність розглянути скаргу в рамках співпраці органів саморегулювання Альянсу незалежних прес-рад Європи, членом якого є Комісія з журналістської етики. Скарга ґрунтуватиметься на матеріалах українських журналістів та журналістів інших країн, які обурені тенденційно підібраним відеорядом, синхронами, які перекручують зміст коментаря і, по суті, є спробами автора сюжету створити “доказову базу”, яка підтверджує їхні упередження”, – зазначає секретар Комісії з журналістської етики Тетяна Котюжинська.
Зазначу, що КЖЕ вже має досвід подання подібних скарг. Так, у грудні 2013 Комісія звернулася до Російської Суспільної колегії зі скарг на пресу, а у квітні 2014 року – винесла рішення по скарзі Єреванського прес-клубу.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте