Талановитий квартет фехтувальниць на шпагах у складі львів’янок, олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної, Анфіси Почкалової, Ксенії Пантелеєвої і тернополянки Олени Кривицької, як і на ювілейній, тридцятій Олімпіаді 2012 року в Лондоні, захищатиме честь України в командному турнірі серпневих XXXI літніх Олімпійських ігор. Про це стало відомо після того, як у столиці Аргентини Буенос-Айресі завершився черговий етап Кубка світу.
Навіть попри те, що збірна українських шпажистом торік здійснила заповітну мрію, завоювавши бронзові медалі чемпіонату світу, шлях до Ріо-де-Жанейро для них геть не був устелений трояндами. На вісім командних ліцензій претендентів було більш ніж удосталь. Та ще й не надто вдалий виступ співвітчизниць на двох попередніх етапах кубка змусив їх відступити з третьої позиції, яку займали після згаданого світового форуму, на сьому. Одне слово, конкурентки із збірних Франції та Італії дихали ледве не в спину. Не можна було забувати і про команду США, яка мала шанси завоювати пряму путівку, піднявшись із шостої позиції до квартету кращих світового рейтингу, і тим самим віддати аж шістнадцятій у списку Венесуелі гарантовану за квотою Міжнародної федерації фехтування персональну ліцензію для кожної з чотирьох континентальних зон — Європи, Північної і Південної Америк, Азії і Австралії та Африки.
Зрештою, кожен сам коваль свого щастя. На відміну від двох попередніх стартів, до Аргентини приїхало лише дев’ятнадцять команд. Тому українкам довелося розпочинати зі стадії 1/8 фіналу — тієї самої, якої не змогли здолати ні в Китаї, ні в іспанській Барселоні. І відразу доля звела наших дівчат з одними з головних конкуренток за путівку до Ріо — француженками. Наставнику команди Андрієві Орліковському, мабуть, і не було особливої потреби налаштовувати підопічних на поєдинок. Хіба нагадати, що після поразки про Олімпіаду можна було забути. А на особистий турнір змогла би поїхати хіба одна шпажистка. Про такий сценарій ніхто навіть не думав: перемога з різницею в одинадцять уколів — 45:34. Щось на кшталт футбольних 2:0 чи навіть — 3:0.
Однак розслаблятися було занадто рано. Адже до чвертьфіналу потрапили також італійки з американками, а самим українкам у суперники дісталася друга в світовому рейтингу збірна Китаю, яка разом з румунками і росіянками ще до турніру в Буенос-Айресі забезпечили собі олімпійські ліцензії. І дівчата не підвели. Не знаючи, як справи в конкуренток (адже всі чотири поєдинки розпочалися одночасно), здолали фехтувальниць із Піднебесної з різницею в сім балів. А після звістки про те, що італійки з американками поступилися двом іншим лідерам, росіянкам і румункам, можна було вже дати волю емоціям. Така довгоочікувана і вистраждана всіма без винятку олімпійська ліцензія — в кишені.
Після такого розвитку подій сил на боротьбу за нагороди етапу Кубка світу в наших дівчат, чесно кажучи, вже не вистачило. Не змогли, як належиться, налаштуватися ні на півфінальний двобій із росіянками, яких торік здолали в чвертьфіналі чемпіонату світу на їхній же доріжці в Москві, ні на матч за третє місце з естонками. Та — ще не вечір. Головний турнір сезону, безперечно, олімпійський. Під час нього, нема сумніву, Яна Шемякіна, Олена Кривицька, Анфіса Почкалова і Ксенія Пантелеєва постараються виступити не гірше, ніж на останньому чемпіонаті світу. Незважаючи на те, що суперники надзвичайно серйозні: квартет кращих у світовому рейтингу — Румунія, Китай, Росія та Естонія, кращі команди з Азії і Америки — Південна Корея та США, а також Франція, яка заповнила квоту Африки, оскільки жодна команда з цього континенту не змогла пробитися до числа шістнадцяти кращих колективів.
На фото: на всіх одна олімпійська радість після переможного поєдинку з китаянками; а це наші дівчата разом зі своїм наставником (Олена КРИВИЦЬКА — крайня справа) після церемонії нагородження на торішньому чемпіонаті світу.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте