Маркетингові стратегії українських виробників одягу і взуття принципово відрізняються від практики багатьох європейських і американських брендів.
Про це повідомила директор з маркетингу інтернет-магазину одягу та взуття LeBoutique Юлія Шилова.
За словами маркетолога, західні бренди, створюючи колекцію або капсулу, відправляють її в роздрібні магазини із свідомо завищеною роздрібною ціною. Перший місяць-півтора колекція продається в роздробі без знижок. Потім залишки колекції розпродаються зі знижками — від 30% в mid-season, до 70-80% в кінці сезону.
«Українські виробники в своїй більшості — саме виробники. У них немає власної або франчайзингової роздрібної мережі. Тому вони продають свою продукцію дрібним і великим оптом, а що відбувається з залишками в кінці сезону, їх мало хвилює», — констатує Юлія Шилова.
Також українські підприємці вкрай обмежені в доступі до дешевих кредитних ресурсів. Відповідно, вони дуже акуратно планують виробництво, намагаючись мінімізувати кількість залишків на кінець сезону. У західних брендів зовсім інша ситуація. Їм доступний кредитний ресурс по доступній ціні, що дозволяє відшивати колекції величезними партіями.
«За рахунок обсягів, собівартість одиниці продукції у відомого іспанського бренду і українського аналога відповідної якості може відрізнятися в 2-3 рази, як і націнки», — розповідає Юлія Шилова.
Сума перерахованих факторів призводить до того, що акції та розпродажі для багатьох українських виробників часто просто неактуальні. Тому знайти в продажу, наприклад, українське плаття або пальто зі знижкою 70-80% практично не реально.
Джерело: СоцПортал
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте