Вільне життя

Читали?

РІК УПА, А НЕ ПІВНЯ! Сесія Тернопільської обласної ради ухвалила рішення, згідно з яким наступний, 2017-й, буде проголошено в області Роком УПА. У такий спосіб вирішено віддати шану ветеранам Української повстанської армії у рік 75-річчя з часу її створення. Передбачено також із першого січня 2017-го забезпечити для ветеранів ОУН—УПА щомісячну доплату до пенсії в сумі 500 гривень за рахунок коштів обласного бюджету. На сьогодні в області проживає близько п’ятиста ветеранів УПА.

l l l

ЖІНКИ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ. Статус учасника бойових дій присвоєно понад двом тисячам українок. При цьому їх чисельність в армії постійно зростає, і це заохочується: нещодавно у Міноборони збільшили кількість доступних для жінок посад до 63. А загалом в українському війську проходять службу і працюють 49552 жінки: 17147 — військові та 32405 з цивільного персоналу.

l l l

ПРОСИТЬ УСЕ УКРАЇНСТВО. Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій під час офіційного візиту до Туреччини мав зустріч із Константинопольським Патріархом Варфоломієм. Він закликав Вселенського Патріарха видати томос про автокефалію Українській православній церкві Київського патріархату у відповідь на заклик Президента і Верховної Ради України та об’єднаної навколо СКУ 20-мільйонної української діаспори з 53-х країн світу. Євген Чолій також передав Вселенському Патріарху резолюцію річних загальних зборів СКУ 2016 року з таким закликом.

l l l

НІХТО НЕ ЗУПИНИТЬ ХІД ІСТОРІЇ. Якщо патріарх Кирило не втримає Українську православну церкву в складі РПЦ, то Росія перетвориться на Московію. Таку думку висловив віце-ректор Українського католицького університету у Львові Мирослав Маринович. «Імперська конструкція Росії тримається лиш на тому, що Київ — це епіцентр її походження і мусить бути приналежний до Росії. Інакше вона висітиме у повітрі, стане улусом Казанського хан-ства. Москва не може допустити, щоб Київ став незалежним у церковному розумінні. Але всі оці заклики Кремля, що вони не дозволять цього, стають смішні. Нікому не вдалося зупинити хід історії. А ходом історії є піднесення столиці України і новітній занепад Москви. Все стає на свої місця», — твердить віце-ректор УКУ.

l l l

TV ШУСТЕР ЗАКРИВАЄТЬСЯ. Телеканал Савіка Шустера припиняє свою діяльність з першого січня 2017 року через брак коштів. Донедавна каналу допомагали понад 20 тисяч глядачів і лише один представник бізнесу, та цих коштів виявилося недостатньо. Водночас у Шустера ще надіються на диво і не виключають можливості продовжити роботу, якщо найближчими тижнями хтось із бізнесменів погодиться фінансувати канал. «Для цього все є — і студія, і техніка, і найголовніше — люди: журналісти, редактори, оператори, режисери, продюсери, які вже написали заяви на звільнення».

l l l

РЕКОРДСМЕНИ. ТА ВСЕ З КІНЦЯ. Україна потрапила до трійки країн, населення яких зубожіє найшвидше. Компанію українцям склали росіяни та аргентинці. Такі дані наводить швейцарська міжнародна фінансова група Credit Suisse. За рік (із середини 2015-го до середини 2016-го) добробут українців погіршився на 18,5 відсотка (аргентинців — на 27%, росіян — на 15%). Основна причина цього — коливання курсу валют. У Європі найбільший удар по кишенях відчули британці: через Brexit вони збідніли на 10 відсотків. Кількість доларових мільйонерів у Великій Британії зменшилася на 15%. Втратили багатства на більше ніж сто мільярдів доларів також Китай, Мексика, Швейцарія, Італія і Тайвань.

l l l

АЛЕ Є КРАЇНИ, де за рік статки громадян, навпаки, зросли. Лідером за швидкістю збагачення стала Японія: на тлі зміцнення єни стосовно долара доходи японців зросли на 19 відсотків. США вперше після фінансової кризи 2008 року поступилися Японії першістю. Темпи зростання добробуту на більш ніж 100 мільярдів доларів продемонстрували також Німеччина, Франція, Канада, Нова Зеландія, Індонезія та Бразилія. Сукупний показник добробуту населення світу зріс на 1,4%. Credit Suisse відзначає подальше посилення майнової нерівності у світі: десять відсотків людей володіють 89 відсотками всіх світових активів. Експерти прогнозують: у наступні п’ять років добробут населення у світі зросте на 31%, а кількість доларових мільйонерів сягне нової рекордної позначки — 45,1 мільйона осіб.

За інформаціями видань «Україна молода», «Сільські вісті», RISU, «Високий Замок».
Д. ВІТЮК,
бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини