Вільне життя

Читали?

ОДКРОВЕННЯ ХАТІЇ. «Це велика проблема, яка існує вже кілька десятків років. Як можна одразу, за рік, змінити систему, яка займається самовідтворенням? Це ж не тільки проблема поліції. Те саме ми бачимо в системах охорони здоров’я, освіти та інших. Реваншизм усюди показує свою силу. Ми виганяємо когось через двері, а вони повертаються через вікно, ми виганяємо їх через вікна, а вони повертаються через вентиляційні труби. Тому в цих реаліях я не займу якусь посаду. Але я залишаюся в Україні». То думки екс-керівника Національної поліції Хатії Деканоїдзе.

l l l

САМІ СЕБЕ ЗНИЩУЄМО. Ліквідація за вказівкою «згори» інституту головних конструкторів в Україні викликала обурення і протест в наукових колах, а також у низки громадських та політичних діячів. Зокрема, екс-голова СБУ Ігор Смешко написав у соціальних мережах: «Як воєнний учений, який до 1991 року мав багаторічне відношення до створення ракетної техніки та високоточної, в тому числі й авіаційної, зброї, можу свідчити, що ліквідація інституту головних конструкторів є національною зрадою України. Тим більше — в умовах війни…»

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Генеральний конструктор державного підприємства «Антонов» Дмитро Ківа переїхав жити з Києва до Баку, де займеться розбудовою азербайджанської авіаційної промисловості. Відповідаючи на запитання про мотиви такого рішення, Ківа сказав: «Мою посаду в АНТК «Антонов» просто скасували… За моїми відомостями, зроблено це було за вказівкою «високого начальства». Дмитро Ківа є розробником військово-транспортних літаків Ан-70 і Ан-178, пасажирських Ан-140, Ан-148 та Ан-158.

l l l

БЕЗ КРЕДИТІВ МВФ — НІЯК. За словами екс-міністра економіки Б. Данилишина, якщо Україна не одержить запланованого четвертого траншу кредиту МВФ у розмірі 1,3 мільярда доларів, то її власних ресурсів не вистачить для того, щоб покрити навіть чотири місяці імпорту природного газу. Крім того, нагадує Б. Данилишин, наступного року мусимо сплатити 1,5 мільярда доларів за зовнішніми запозиченнями і повернути один мільярд доларів допомоги Міжнародному валютному фонду. «Тільки невиправний оптиміст може вважати, що неотримання кредиту МВФ не позначиться на ситуації з валютним курсом і споживчими цінами», — застеріг екс-міністр.

l l l

ХТО Б СУМНІВАВСЯ. Російська православна церква (РПЦ) ніколи не погодиться на незалежніть Української церкви від Московського патріархату, заявив патріарх Кирило на урочистому акті в храмі Христа Спасителя з нагоди свого 70-річчя, у якому взяли участь предстоятелі та представники всіх 15 помісних церков. «Я дякую владиці Онуфрію (предстоятелю УПЦ (МП). — Д. В.) за його мужність і твердість у відстоюванні святого православ’я і за збереження канонічної єдності церкви. Наша церква ніколи не залишить в біді (чи в спокої? — Д. В.) своїх побратимів в Україні й не відмовиться від них. Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої церкви, бо Київ — це духовна колиска святої Русі», — заявив предстоятель РПЦ.

l l l

БЕЗ ОГЛЯДКИ НА МОСКВУ. У Константинополя було дві мрії: провести Всеправославний собор і вирішити українське питання. Собор вже позаду, і тепер йому ніхто не заважає надати автокефалію Українській церкві без оглядки на Москву. Таку думку висловив протодиякон Андрій Кураєв. Він ще два роки тому говорив, що краще було б Москві самій поквапитися надати автокефалію Українській церкві, бо це останній шанс прописати якісь свої інтереси у томосі. Місіонер Андрій Кураєв також попередив, що у разі появи в Україні канонічних структур більшість єпископату, священиків та мирян покинуть Московський патріархат. Вони нині ще залишаються у ньому не тому, що люблять патріарха Кирила та Москву, а з любові до церковних канонів, заявив протодиякон.

l l l

ПРОКУРЕНІ ЖИТТЯ. У 2011—2015 роках кількість курців в Україні зменшилась на 40% — і насамперед завдяки впровадженню законодавчих обмежень (було заборонено палити в громадських місцях, рекламувати сигарети та підвищено ціни на тютюнові вироби). Проте й сьогодні внаслідок куріння в Україні щороку помирає 63 тисячі людей. Спочатку тютюнові компанії дотримувались букви закону, а останнім часом трапляється майже пряма реклама сигарет. Нерідко навіть біля шкіл. Вражає кількість яскравих вітрин із сигаретами на вулицях та в супермаркетах.
За інформаціями видань «Сільські вісті», RISU, «Україна молода», «Українське слово».

Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини