Вільне життя

Коли геть не біжиться, від влучної стрільби мала втіха

Жіноча гонка переслідування на другому етапі Кубка світу, яка щойно завершилася в словенській Поклюці, передусім розчарувала тернопільських прихильників біатлону. У властивому для себе стилі влучно відстрілявшись на всіх чотирьох вогневих рубежах, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна не тільки не змогла покращити завойовану в спринті п’ятнадцяту позицію, а й ледве втрималася в тридцятці кращих (27-ма), відставши від уже дворазової переможниці етапу німкені Лаури Далмайєр, яка двічі змушена була заїхати на штрафне коло, вже не на 56 секунд, а на 1 хвилину 51,8 секунди. 

Такої Олени Підгрушної, чесно кажучи, її прихильники вже давно не бачили. Далися взнаки наслідки акліматизації на словенській височині? Але кращій на сьогодні за швидкістю в нашій збірній Юлії Джимі нічого не завадило з учорашнього 28-го місця піднятися відразу на одинадцяте. Причому стати навіть учасницею квіткової церемонії іншій олімпійській чемпіонці перешкодили тільки два прикрі промахи на завершальній стрільбі.

Отож уся справа, мабуть, в іншому. Після перенесеної перед початком сезону застуди процес відновлення оптимальних фізичних кондицій спортсменки, вочевидь, триває не так, як планувала разом з нинішніми наставниками і лікарями. Зрештою, гадати не варто, сподіватимемося, що Олена невдовзі все пояснить. Хоча заслужений тренер України Ігор Починок, з яким вдалося поспілкуватися відразу після завершення трансляції, додзвонившись на Львівщину, де перебуває на навчально-тренувальному зборі в «Тисовці», чесно кажучи, був здивованим рішенням колег виставити Олену на цю гонку. Доки спортсменка не відновиться, не варто змушувати її боротися за нічого не варті в порівнянні із здоров’ям залікові кубкові очки. Особливо, коли попереду ще й естафета.

Поки ж можна хіба констатувати, що перед завтрашньою жіночою естафетою настрій у вітчизняних прихильників біатлону навряд чи оптимістичний. Адже і в Юлії Журавок зі швидкістю теж не все гаразд (із 42-го місця з одним промахом опустилася на 44-те), і дві інші претендентки на місце в квартеті навіть не змогли кваліфікуватися до гонки переслідування.

На завершення залишається хіба виправити власну помилку. В індивідуальній гонці дівчат на юніорському Кубку світу в швейцарському Ленцерхайде тернопільська стріляюча лижниця таки була серед учасниць. Але вихованці обласного ФСТ «Колос» Мар’яні Брикайло поки далеко до лідерів своєї вікової групи. Хоча з одним промахом на чотирьох вогневих рубежах і фінішувала двадцятою, відстала від переможниці майже на п’ять хвилин.

Фото із сайту Федерації біатлону України  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини