Вільне життя

Читали?

ХТО СТАВ ПОЛІТИКАМИ РОКУ-2016? За словами відомого соціолога Ірини Бекешкіної, це Петро Порошенко, Володимир Гройсман та Надія Савченко. Але з дуже невисокими відсотками — 9,5%, 7,6% та 6,7% відповідно. У попередні роки першу сходинку займав теж Петро Порошенко, але у 2015-му рівень довіри до нього був 16%, ще раніше — 25%, а одразу після обрання йому довіряли 50 відсотків українців. «Але цю довіру було знищено разом із гривнею на початку 2015-го», — каже соціолог. Дуже впала і довіра до Надії Савченко: їй не довіряють тепер більше 70 відсотків респондентів. Одразу після її звільнення з ув’язнення результати були зовсім інші. На думку соціолога, рейтинги Надії впали через її непродумані заяви.

* * *

НЕГУСТО… «За рік роботи Національне антикорупційне бюро показало вкрай невисокий результат, — вважає директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк. — За рік жодного великого корупціонера не посадили; всього 44 обвинувальних акти (при цьому персони і суми — незначні), направлених до суду; лише сто мільйонів гривень повернуто у держбюджет». Суспільство розчарувалося в НАБУ, на яке покладалися великі очікування у здійсненні антикорупційної реформи. За даними нещодавнього соцопитування Центру Разумкова, менше одного відсотка українців вважають її успішною. При цьому майже 55% респондентів впевнені, що антикорупційна реформа провалилася…»

* * *

ІМЕНЕМ БАНДЕРИ. З-понад 50 тисяч перейменованих у рамках декомунізації вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки лише 34 назвали на честь Степана Бандери, повідомляє Інститут національної пам’яті. Зокрема, у Закарпатській, Полтавській та Сумській областях і місті Києві його іменем названо по одному об’єкту топоніміки, у Київській області — два, в Івано-Франківській і Миколаївській — по три, у Хмельницькій — чотири, в Черкаській — вісім, у Чернівецькій — десять. Водночас за рік в Україні демонтовано понад тисячу пам’ятників Леніну.

* * *

ТРИМАТИ ГРОШІ В ДОЛАРАХ радить українцям, спираючись на власний досвід, секретар РНБО Олександр Турчинов. На його думку, тримати депозити в гривнях було вигідно до кризи 2008 року, тепер же зберігати гроші в національній валюті собі на збиток. Утім, О. Турчинов переконаний: уже найближчим часом економіка стабілізується, і він також переведе власні заощадження в національну валюту.

* * *

ЯК ЖИВЕТЬСЯ УКРАЇНЦЯМ У ПОЛЬЩІ. Ось що розповідає Марія Туцька, вчителька української мови в українській школі польського Перемишля: «Життя наше не змінилося. Працюємо. Як дивились на нас косо, так і досі зустрічають нас негативні погляди, негативні написи на наших загорожах… Влада міста дозріла до того, щоб таку нецензурщину замальовувати. Якщо раніше нецензурні написи на загорожах ми замальовували самі, то тепер це хтось відстежує і замальовує… Тепер ніхто не боїться обізвати українця негарним словом… Якщо колись діти йшли до школи на свято у вишиванках, то тепер приносять вишиті строї у торбинці. Вулицею йдуть у звичайному одязі, щоб не наражатися на небезпеку… Чомусь саме біля Українського народного дому кричать («Смерть українцям!» — Д. В.), щоб нас залякати, щоб ми знали, що закон їх не стосується. Сумно і страшно…»

* * *

А ТИМ ЧАСОМ… Звинувачення у висловлюванні погроз українцям і заклику до ненависті на національному грунті висунуто 30-річному Адріану Н., жителю міста Ропчище Прикарпатського воєводства. За вигук «Смерть українцям!», зафіксованому у відеозаписі під час «маршу перемиських і львівських орлят», Адріана Н. можуть ув’язнити на п’ять років. Під час допиту підозрюваний, однак, заперечував, що вигукував саме він. Оскільки його впізнав свідок, то доведеться проводити ідентифікацію голосу на записі, заявила речниця окружної прокуратури в Перемишлі.

* * *

ЯКОЮ БАЧАТЬ РОСІЮ ЇЇ ГРОМАДЯНИ. Російський фонд «Громадська думка» в кінці грудня провів опитування росіян про те, яке враження вони мають про свою країну. Результати показують, що жителі Росії дають все більш негативну оцінку своїй державі. Так, 25 відсотків відзначили свою країну як «нерозвинену і відсталу» (у грудні 2015-го цей показник становив 17%). Кількість переконаних у благополуччі Росії знизилась на де-в’ять відсотків — із 74% у 2015-му до 65% у 2016-му. Між тим, 58% росіян вважають, що живуть у багатій країні, 33% — що в бідній; 70 відсотків опитаних вважають Росію вільною, 22% — протилежної думки.

За інформаціями видань «Українське слово», «Сільські вісті», «Україна молода», «Українська правда», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини