Вільне життя

Медалей усе менше

Чемпіонат України з біатлону, який за два дні до нового року завершився в селі Яворові Турківського району на Львівщині, навряд чи порадував тернопільських прихильників цього виду спорту. За відсутності найкращих стріляючих лижників країни, серед яких і тернопільці Олена Підгрушна, Дмитро Підручний та Анастасія Меркушина, в суперечці резервістів наші земляки виявилися набагато слабшими за конкурентів з Чернігівської і Сумської областей.

Дивуватися, зрештою, нічого, знаючи, які «героїчні» та, на жаль, успішні кроки здійснила за останній рік обласна влада для знищення біатлону на Тернопільщині. Приймаючи однією рукою в міністерстві нагороди за перемогу представників зимових видів спорту в сезоні 2015—2016 років, другою припинили фінансування Тернопільських ОДЮСШ з біатлону та санного спорту сільського товариства «Колос», СДЮШОР з лижного двоєборства та стрибків на лижах із трампліна, яка належала товариству «Україна».

Про те, як почуваються в нововідкритій Тернопільській ОДЮСШ із зимових видів спорту санкарі, двоєборці та стрибуни, при нагоді, звісно ж, розповімо. А ось юні біатлоністи, готуючись до всеукраїнських стартів, левову частку навчально-тренувального процесу провели без… занять на стрільбищі. Нова ОДЮСШ, виявляється, біатлонної зброї зовсім не мала, як і кімнати для її зберігання. Тож добрих два місяці пішло на те, аби оформити дозволи на використання гвинтівок, зданих спеціалізованою біатлонною школою на зберігання в правоохоронні органи.

319

Із навчально-спортивною біатлонною базою в Підгородньому Тернопільського району, яка належить обласному ФСТ «Колос», проблем, схоже, буде не менше. Не отримавши з обласного бюджету фінансування на її утримання, керівництво сільського товариства, природно, письмово звернулося із клопотаннями про відключення з першого січня цього року на базі, де мешкають біатлоністи, електро- і газопостачання. Обурення громадського активіста, колишнього чемпіона Європи Олександра Починка з приводу некомпетентності управління з фізичної культури і спорту облдержадміністрації поки що призвело до того, що голова Тернопільської ОДА Степан Барна особисто пообіцяв йому, що рідний дім тернопільських стріляючих лижників і далі матиме всі належні для свого функціонування умови.

Та суті справи навіть обіцянка голови змінити не здатна. Тернопільське обласне ФСТ «Колос» не може продовжити угод з електро- і газопостачальниками через відсутність коштів, а Тернопільська ОДЮСШ із зимових видів спорту, якій, за запевненнями вже згаданого управління з фізичної культури і спорту облдержадміністрації, їх виділили, не має жодних юридичних прав такі угоди укладати.

Який вихід з конфліктної ситуації? Найпростіший — налагодити все-таки місцевим можновладцям ділове співробітництво з ФСТ «Колос». Хоча добре поінформовані джерела запевняють, що перші не мають наміру шукати легких шляхів. Прагнуть, як за часів Сталіна, «колективізувати» приватну власність громадської спортивної організації в обласну комунальну.

Чим усе завершиться? Поживемо — побачимо. А поки ще можемо хоча би похвалитися тим, що на чемпіонаті України в суперечці дорослих єдину бронзову медаль у спринті завоювала Марія Кручова. В старшій юнацькій віковій групі аналогічного успіху в завершальний змагальний день у гонці переслідування домоглася Наталія Дячук. Та ще молодші порадували «бронзою» Віталія Мандзина в обох індивідуальних дисциплінах і «сріблом» у змішаній естафеті Олександри Медоєвої, Олександри Усенко, Максима Погребенка і Віталія Мандзина. Замало, погодьтеся, аби знову претендувати на звання кращої області в зимових видах спорту.

На фото: під час змагань; бронзова призерка чемпіонату України в спринті Марія КРУЧОВА.

Фото із сайту «Біатлон України»

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини