Вільне життя

Робота з найсміливіших мрій

Сьогодні минає 71 рік із дня створення американськими військовими інженерами першого комп’ютера, тобто першої універсальної електронної обчислювальної машини ENIAC. Неофіційно цей день вважається професійним святом усіх комп’ютерників.

Сучасні комп’ютери вже зовсім не схожі на свого прапрадідуся, адже він займав 167 квадратних метрів площі Пенсильванського університету, важив 30 тонн і споживав 150 кВт електроенергії. У 1955 році ENIAC вимкнули й розібрали на деталі, деякі з яких зберігаються в американських музеях. Адже він започаткував еру нових цифрових технологій.

Нині прогрес у цій сфері вражає. Особливо приємно, що в нього внесли і вносять свою лепту фахівці з інформаційних технологій, котрі здобули свого часу освіту в Тернопільському технічному університеті ім. І. Пулюя.

Дивовижно, але випускник цього вишу Юрій Брунець працює в компанії «Фейсбук» у Нью-Йорку. Там він відповідає за розробку внутрішніх продуктів для команд Global Sales & Marketing.

Про ще одного випускника ТНТУ, програміста Сергія Дмитришина розповідає Вікіпедія — в контексті веб-орієнтованої платформи для управління перекладами та локалізацією для програмних продуктів і суміжної документації Crowdin. Сергій створив «Кравдін» 2008 року в Тернополі, в січні 2009-го вперше випустив на ринок і досі продовжує розвивати свою розробку. Нині системою користуються понад 650 тисяч клієнтів з усього світу.

Нагадаємо, що в технічному університеті діє програма подвійних дипломів з університетами Польщі, Великобританії, Німеччини і Франції. Так, навчаючись у Тернополі й у Любліні, Михайло Лозинський отримав роботу у Вроцлаві. У Варшаві нині працює і Віктор Кукурудзяк.

А Іван Кліщ став старшим інженером програмного забезпечення компанії Recуclebank у Брукліні. Юлія Тарабалка опинилася аж у Франції — в Національному дослідницькому інституті, що працює в галузі комп’ютерних наук, теорії управління і прикладної математики. До цього дівчина стажувалася в NASA — Національному управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору США.

За словами доцента кафедри кібербезпеки та заступника декана факультету комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії ТНТУ ім. І. Пулюя Наталії Загородної, це далеко не всі випускники ТНТУ, котрі, попри невеликий досвід праці й молодий вік, отримали роботу, про яку більшість їхніх ровесників і мріяти не наважується.

Сподіваємося, молоді талановиті тернополяни ще здивують світ цифрових технологій не менш значущими винаходами, ніж понад 70 років тому здивував ENIAC.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини