Вільне життя

Дострокова пенсія за віком для учасників АТО

УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ У ЗОНІ АТО ОТРИМАЛИ ПРАВО ДОСТРОКОВОГО ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ. ЗА ЯКИХ УМОВ ВОНИ ВИХОДИТИМУТЬ НА ТАКУ ПЕНСІЮ, ЯКІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ? НА ЦІ ЗАПИТАННЯ ВІДПОВІВ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В ОБЛАСТІ ІГОР МОСКАЛИК.

Пане Ігорю, про що йдеться в законі?

— Це Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників проведення антитерористичної операції», яким внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відтепер учасники АТО мають право достроково вийти на пенсію за віком: чоловіки — в 55 років, жінки — у 50. Щоправда, обов’язковою умовою є наявність страхового стажу: не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 — для жінок. Якщо необхідного напрацьованого стажу немає, його можна здобути шляхом сплати страхових внесків. Для цього потрібно звернутися до фіскальної служби й укласти договір добровільного страхування.

Хто саме може скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком?

— Таким правом можуть скористатися військовослужбовці, особи рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ, добровольці, резервісти, військовозобов’язані, які отримали статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку із безпосередньою участю в АТО, а також члени сімей загиблих учасників АТО.

Які документи потрібно подавати?

— Для призначення дострокової пенсії в управління Пенсійного фонду необхідно подати такі документи (залежно від категорії): документи, що підтверджують вік і стаж, посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого, документи, що підтверджують факт безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення; документи про смерть і зв’язок смерті з безпосередньою участю в АТО.

Закон вступив у дію шостого лютого 2017 року. Тож учасники АТО вже можуть скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком. Для призначення дострокової пенсії можна звернутися в будь-яке управління Пенсійного фонду без «прив’язки» до місця проживання.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини