Вільне життя

МИ ВСІ НА ЦІЙ ЗЕМЛІ ЯЗИЧНИКИ?

ДО ЦЬОГОРІЧНОГО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТЕАТРУ, ЯКИЙ ТРАДИЦІЙНО ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 27 БЕРЕЗНЯ, КОЛЕКТИВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ ІМЕНІ Т. ШЕВЧЕНКА ПІДГОТУВАВ ПРЕМ’ЄРУ — ВИСТАВУ «ЯЗИЧНИКИ» ЗА П’ЄСОЮ ГАННИ ЯБЛОНСЬКОЇ. ДУМАЮ, НЕ БАГАТЬОМ ЦЕ ІМ’Я ПРО ЩОСЬ ГОВОРИТЬ. ЇЇ П’ЄСИ МАЙЖЕ НЕ ЙШЛИ В НАШИХ ТЕАТРАХ. МОЛОДИЙ РОСІЙСЬКОМОВНИЙ ДРАМАТУРГ, ПРОЗАЇК, ПОЕТЕСА, ЖУРНАЛІСТ ІЗ ОДЕСИ БУЛА БІЛЬШЕ ВІДОМА В МОСКВІ. ТАМ ЇЇ ЗАСИПАЛИ ВСІЛЯКИМИ НАГОРОДАМИ. ТАМ І ОБІРВАЛОСЯ ЇЇ КОРОТКЕ ЖИТТЯ: В АЕРОПОРТУ «ДОМОДЄДОВО» УКРАЇНКА ПОТРАПИЛА В ЕПІЦЕНТР ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ. А ЛЕТІЛА ВОНА В МОСКВУ ЗА ЧЕРГОВОЮ НАГОРОДОЮ — ПРЕМІЄЮ «ОСОБОВА СПРАВА-2010», ПРИСУДЖЕНОЮ ЇЙ ЖУРНАЛОМ «ИСКУССТВО КИНО» САМЕ ЗА П’ЄСУ «ЯЗИЧНИКИ» — ДЕСЯТУ І ОСТАННЮ В ЇЇ ТВОРЧІЙ БІОГРАФІЇ.

анна яблонская теракт домодедово

Як повідомив на передпрем’єрній прес-конференції режисер-постановник вистави народний артист України Олег Мосійчук, ця п’єса потрапила до його рук ще кілька років тому. Зацікавила. Але не настільки, щоб одразу брати в роботу. Тож відклав у свої запасники. А тепер відчув: це саме те, що потрібно нині глядачеві. У ній на прикладі однієї сім’ї такий колосальний зріз суспільства, таке глибоке проникнення в проблематику сьогодення, така філософія, що аж не віриться, як це могла написати така юна особа. «П’єса дуже сучасна, — каже Олег Мосійчук. — Тут нічого не треба вигадувати. У виставі зайняті всі покоління наших акторів. Як відомо, театр покликаний хвилювати. Тож ті, хто прийде на цю виставу, вийдуть після неї схвильованими. Ми мусимо відповідати на якісь питання, які ставить життя. І ми в цій виставі намагаємося це зробити».

DSC_9626Журналісти запитували: чому така назва — «Язичники»? «Бо кожен у цій виставі є язичником стосовно інших, — каже режисер-постановник. — Кожен вважає, що тільки він має рацію, що тільки він знає правду, і не чує іншого. Найперше, мені хочеться цією виставою донести до людей думку, що батькам треба чути своїх дітей. А по-друге: коли сім’ї живуть по 15—20 літ, вони нерідко перебувають на межі зриву. І їм теж потрібно почути одне одного».

Олег Мосійчук не розповідає сюжету п’єси. Вважає: її просто треба дивитися і робити висновки. Бо якщо їх не робити, то ця п’єса буде актуальною і через 100 літ. Він укотре зазначив, що подивований, як молода драматург змогла так глибоко зануритись у стосунки між різними поколіннями і встановити такі точні діагнози. Російські критики, до слова, п’єсу «Язичники» називали «жорсткою драмою» про кризу віри в сучасної людини, про нашу фатальну розгубленість у питаннях віри і про крайнощі в пошуку індивідуального спасіння.

Журналістам дали можливість подивитися два фрагменти з нової вистави. Вони заінтригували. Тож неодмінно треба побачити усю виставу. До того ж у ній зайнятий зірковий склад: народні артисти України Люся Давидко, Ярослава Мосійчук, В’ячеслав Хім’як, заслужений артист України Микола Бажанов, актори Юлія Хміль, Євген Лацік, Олег Кирилів та інші. Прем’єрні покази відбудуться 26 і 27 березня. Початок о 19 годині.

Галина САДОВСЬКА.

На фото: авторка п’єси Ганна ЯБЛОНСЬКА та кадри з нової вистави.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини