Вільне життя

ЯК ПОВЕРНУТИ ГРОШІ З «НАДР»?

Декілька років тому я віддав на зберігання банку «Надра» свої кошти. Згодом ця злощасна фірма збанкрутувала. Грошей мені ніхто не повернув. Тепер намагаюся через суд добитися справедливості, але не знаю, чи маю шанси на успіх. З цього приводу адвокати не дають однозначної відповіді. Мені за вісімдесят, я учасник бойових дій, інвалід II групи.
Допоможіть!

І. В.
Заліщицький район.

З наданих редакції документів вбачається, що до Заліщицького районного суду звернувся автор листа з позовом про включення його до переліку, який дає право на отримання коштів за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі — фонд).

На цю позовну заяву надійшло заперечення уповноваженої особи фонду про те, що наш читач несвоєчасно подав заяву зі своїми кредиторськими вимогами до банку, частину вкладених коштів уже отримав за рахунок фонду, вказаний спір повинен розглядатися в адміністративному суді тощо.

Я не маю обов’язку та можливості аналізувати всі доводи і докази учасників вказаного спору. Зрештою, далеко не всім читачам це буде цікаво. Зупинюся лише на деяких моментах.

В Україні звикли безкарно дурити людей. Тому подібні спори є досить поширеними в судовій практиці. А вона неоднозначна, особливо там, де крутяться великі гроші.

Згідно з постановою Верховного Суду України від 15 червня 2016 р. у справі за позовом громадянина до уповноваженої особи фонду про включення його до переліку, який дає право на отримання коштів за рахунок фонду, висловлена правова позиція, що такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів. А станом на червень 2016 р. лише Вищим адміністративним судом України було розглянуто понад 1,5 тисячі справ цієї категорії. Серед юристів досі не вщухають дискусії щодо того, які суди і за яким кодексом повинні розглядати заяви обманутих банками вкладників. Не випадково адвокати не дають однозначної відповіді щодо наслідків розгляду вашого позову Заліщицьким райсудом.

Вказаний фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків (стаття 3 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»).

Якщо банк чи фонд не повернули вам коштів за укладеними договорами депозиту, то не здавайтеся, продовжуйте відстоювати правду. Зважте, що процедура ліквідації Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» триватиме по 4 червня 2018 р.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини