Роман САВКА: «Нюанси застосування підприємцями та юридичними особами акцизного податку»

Роман САВКА: «Нюанси застосування підприємцями та юридичними особами акцизного податку»

Нещодавно в головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася традиційна гаряча лінія. З усіма охочими спілкувався начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Роман Савка.

— Чи можна зареєструвати акцизну накладну, з дати складання якої минуло 120 календарних днів?

— Можна. Суб’єкт господарювання може зареєструвати її або розрахунок коригування до неї в Єдиному реєстрі акцизних накладних, якщо з дати їх складання минуло 120 календарних днів. Але в межах строку позовної давності. Тобто — 1095 календарних днів.

— Якщо в платника акцизного податку у звітному періоді відсутня діяльність, чи повинен він подавати декларацію акцизного податку?

— Якщо підприємство є платником акцизного податку та має діючі ліцензії на право зберігання, оптової торгівлі за наявності місць оптової торгівлі та оптової торгівлі за відсутності місць оптової торгівлі пальним, то платник повинен подавати декларацію акцизного податку до органів ДПС незалежно від того, чи провадилася господарська діяльність у звітному періоді.

— Чи зобов’язане підприємство реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального при реалізації скетч-карток на пальне іншим суб’єктам господарювання без фактичного (фізичного) відпуску пального?

— Якщо підприємство здійснює операції лише за талонами, або старт-картками на пальне, без реалізації пального, при цьому договором передбачено постачання талонів (карток) як торговельної послуги на отримання палива, то за такими операціями суб’єкту господарювання не потрібно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

— Скажіть, чи потрібно придбавати ліцензію на зберігання пального, якщо здійснюється роздрібна торгівля пальним?

— Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

— Мене як покупця цікавить, чи потрібно у зв’язку із зміною розміру ставок акцизного податку переклеювати акцизні марки на алкогольних напоях і тютюнових виробах, що перебувають в обігу?

— Якщо алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані акцизними марками, на яких суму акцизного податку за одиницю маркованої продукції зазначено відповідно до ставок акцизного податку, що діяли до зміни їх розміру, перебувають в обігу в межах строку придатності до повної реалізації, то не потрібно.

— Який термін реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних зведеної акцизної накладної, в тому числі складеної у двох примірниках?

— Пунктом 231.3 статті 231 Податкового кодексу України визначено можливість платникам акцизного податку з реалізації пального складати не пізніше останнього дня звітного місяця зведені акцизні накладні на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця. Термін реєстрації в ЄРАН першого примірника зведеної акцизної — не пізніше п’ятнадцяти календарних днів із дня її складання.

Пунктом же 231.6 цієї статті встановлено єдиний термін реєстрації другого примірника акцизної накладної отримувачем пального, незалежно від виду операції з реалізації пального. А саме — після фактичного отримання пального на акцизний склад, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального на акцизний склад отримувачем пального.

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області