Загалом успішним можна визнати виступ вихованців Тернопільської ОДЮСШ «Колос» в Івано-Франківську, де відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед команд ДЮСШ і СДЮШОР у спортивній ходьбі. Підопічні учасниці трьох Олімпіад, майстра спорту міжнародного класу Віри Зозулі вибороли дві бронзові медалі і командою фінішували шостими серед сімнадцяти збірних дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Хоча перехвалювати юних прихильників спортивної ходьби, звісно, теж навряд чи доцільно. Швидше, побажати, аби завдяки інтенсивній праці на тренуваннях під керівництвом досвідченого майстра максимально наблизилися до результатів, що демонструють їхні кращі ровесники. Коли, звичайно, мріють, як свого часу Віра Михайлівна, стати лідерами вітчизняної спортивної ходьби.
Тим більше, що можливості для цього, вочевидь, є. Адже шестеро з восьми атлетів сільського товариства Тернопільщини покращили особисті досягнення. Серед них і учениця Тернопільського ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі Крістіна Поворознюк, яка фінішувала третьою в суперечці юніорок на дистанції десять кілометрів — 51 хвилина 51 секунда. Підкоривши норматив першого дорослого розряду, конче необхідно, забувши про труднощі і будь-які тимчасові негаразди, перестати оглядатися на тих, хто залишився за спиною. А, насамперед, пам’ятати, що попереду є дві на рік старші конкурентки з Івано-Франківської спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву, одній з яких уже підкорився норматив майстра спорту, іншій — кандидата в майстри.
Честолюбності, без сумніву, не позичати й одній із наймолодших атлеток із групи підготовки Віри Зозулі, учениці ЗОШ №2 Олександрі Франків. Завоювавши «бронзу» в ходьбі наймолодших дівчат до одинадцяти років на два кілометри, юнка не лише поліпшила особисте досягнення, але й офіційно зареєстрований обласною федерацією легкої атлетики кращий результат для п’ятнадцятилітніх — 11 хвилин 12 секунд. Та все ж тренер, не сумніваюся, не могла не підказати, що до виконання другого розряду не вистачило лише двох секунд. Як і про те, що дві ровесниці з Івано-Франківська і Волині, фінішувавши на хвилину швидше, стали першорозрядницями.
Тим більше, попри встановлені особисті досягнення, немає меж для вдосконалення і для інших підопічних Віри Зозулі. Коли 15-річний Назарій Шилівський у ходьбі на три кілометри, фінішувавши шостим, відстав від бронзового призера на п’ятнадцять секунд, то старший на два роки тезка Назарій Савків на дистанції десять кілометрів — уже на три хвилини.
І, будемо сподіватися, постійно прогресуватимуть Любов Губанова, яка посіла сьоме місце в суперечці наймолодших, та Софія Павловська — тринадцята в ходьбі тринадцятирічних на три кілометри.
На фото: бронзові призерки чемпіонату України Олександра ФРАНКІВ і Крістіна ПОВОРОЗНЮК.
Фото з архіву Тернопільської ОДЮСШ «Колос»
Прокоментуйте