Понад шість тисяч гривень виманив шахрай у 36-річного жителя Рівненщини. Чоловік із заявою про крадіжку звернувся до Кременецького відділення поліції.
Потерпілий повідомив, що йому зателефонував чоловік і представився начальником служби охорони однієї з банківських установ. Він зазначив, що з метою проведення заходів безпеки вони уточнюють захисні дані всіх клієнтів. Не підозрюючи лихого, чоловік повідомив аферисту реквізити свого банківського рахунку. В результаті рівненчанин втратив 6625 гривень.
Постраждала від зловмисника і жителька Тернополя. Дівчина переказала кошти за товар, який так і не отримала. Зі слів потерпілої, речі вона замовила на одному з інтернет-сайтів. Продавець надав реквізити для переказу коштів. Тернополянка оплатила 636 гривень, однак товар так і не прийшов, а псевдопродавець на телефонні дзвінки та повідомлення не відповідав.
У тенета шахраїв потрапила ще одна мешканка обласного центру. Жінка відгукнулася на оголошення про продаж дитячого візочка на одному із сайтів. Зв’язавшись із продавцем, 36-річна потерпіла заплатила 1000 гривень. Утім замовлення жінка так і не отримала.
Працівники поліції вкотре застерігають краян бути обачними. Щоб не стати жертвою злочинців, власникам карток потрібно виконувати елементарні правила. Краще мати дві банківські картки. На одній тримати основну суму коштів і розраховуватися нею лише в тих місцях, в яких ви на 100 відсотків впевнені. Друга картка — для розрахунків в Інтернеті, ресторанах, магазинах, на заправках, на якій буде мінімальна сума.
Будьте уважними при здійсненні інтернет-платежів. Нікому не можна надавати дані своєї картки, навіть людині, котра представилася співробітником банку. CV-код на зворотному боці картки можна заклеїти або замалювати. Банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, адже вона багаторазово дублюється. Якщо навіть її буде втрачено, у банку завжди є резервна копія, запевняють у секторі комунікації обласної поліції.
Світлана НАКОНЕЧНА
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте