Очевидно, наше військове відомство залишилося задоволеним презентами від США. Загалом надійшло автомобільної техніки, приладів нічного бачення, комплектів для надання невідкладної медичної допомоги, іншого добра на суму понад 260 мільйонів доларів.
Є чим тішитися, але сум’яття внесла американська ж газета «The Washington Post». Автор публікації, яка відразу ж наробила галасу, категорично стверджує: частина техніки, що надійшла Україні, «не більше, ніж сміття». І стверджує не голослівно, а наводить факти. Три позашляховики «Хамер» застарілі, випущені ще у 80-х роках. Вікна в них пластикові — що ж це за матеріал для військової техніки, його з лука можна пробити. На одному «Хамері» шина луснула вже після сотні-другої кілометрів пробігу. Механік пояснив журналістові причину: шини довго лежали на складі. Згадується в публікації і бронежилет, який використовували ще з десять і більше років тому. Американці не заперечували фактів, які пред’явив їм журналіст, тільки пояснили: допомога Україні потрібна була невідкладна, тож не залишалося часу роздивлятися, що краще, що гірше.
А ось наша сторона не погоджується з тим, що написала «The Washington Post». Міноборони повідомило, що в жодному із 120 «Хамерів» (30 з них — броньовані) недоліків не виявлено. Хоч автомобілі вже використовувалися, та пробіг у них невеликий. Стосовно шин справді виникли окремі питання. Та вже замовлено 158 комплектів нових, тож усе буде гаразд. Не без того, що в котрійсь із уже використовуваних машин щось вийде з ладу, але то не біда: в рамках надання технічної допомоги із США також надійдуть ремкомплекти й запасні частини.
Як воно вийшло, що оцінки так розбігаються? Думаю, що як одна, так і друга сторони керувалися українською народною мудрістю, тільки в різних приказках висловленою. Американці діяли за принципом «На тобі, небоже, що мені не гоже», а наші мудро вирішили: дарованому коневі в зуби не заглядають.
М. АНТОНЮК
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте