Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області набуває ознак неблагополучної. Як поінформували фахівці Головного управління Держсанепідслужби в області, за підсумками другого тижня січня відсоток показника захворюваності до епідпорогу становив 94%.
Динаміка захворюваності кінця другого та початку третього тижня вказує на зростання захворюваності: 16 січня — 654 хворих, 18 січня — 2442 (Тернопіль — 900, Чортківський район — 283, Збаразький — 201, Кременецький — 185).
На початок третього тижня січня показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на дев’яти адміністративних територіях: у Тернопільському районі — на 9%, Козівському — в 2,9 раза, Чортківському — на 2,7%, Зборівському — на 17,2%, Кременецькому — на 32,2%, Шумському — на 59%, Теребовлянському — на 38,3%, Підволочиському — на 2,5%, Тернополі — на 47,2%.
Станом на 19 січня в області було 19 лабораторно підтверджених випадків грипу, з них 17 — грип А Н1 sw, зокрема в одного померлого з діагнозом позалікарняна двобічна пневмонія.
Також зростає кількість госпіталізованих: 16 січня до лікарняних закладів області потрапили 84 хворі на ГРВІ і грип, 17 січня — 106, 18-го таких було 112.
За результатами щоденного моніторингу працівники Держсанепідслужби фіксують ріст захворюваності на грип і ГРВІ. Так, лише 18 січня захворіло 2442 особи, що становить 73,1% до кількості тих, хто захворів протягом другого тижня січня. Серед дитячого населення кількість хворих теж зростає: 1123 тільки за 18 січня — 68,1% до кількості дітей, котрі захворіли на грип і ГРВІ впродовж другого тижня січня.
Як зазначають у Держсанепідслужбі області, темпи приросту захворюваності вказують на те, що до кінця третього тижня січня показник захворюваності перевищить епідпоріг приблизно вдвічі.
Віра КАСІЯН
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте