Чемпіонат світу з біатлону серед юніорів, який у вівторок, 2 лютого, завершився в румунському Чейле-Градістей, навряд чи повністю виправдав сподівання вболівальників найпопулярнішого в Україні зимового виду спорту. Хоча в активі збірної титул віце-чемпіонки тернопільської динамівки Анастасії Меркушиної в індивідуальних перегонах юніорок та «срібло» і «бронза» в змаганнях дівчат Анни Кривонос із Сумщини, їхні прихильники, без сумніву, надіялися на більше.
Передусім, мабуть, в естафетах. Пам’ятаючи славні традиції вітчизняних стріляючих лижників у цій дисципліні, не без підстав сподівалися на поповнення медального запасу. Однак у завершальні два змагальні дні спочатку тріо юнаків і дівчат, а вчора — і юніорок фінішували лише на підступах до п’єдесталу. І на жаль, із доволі значним відставанням від лідерів. Не знайшлося в наших командах резервістів трьох рівноцінних атлетів. Хоча на стартових етапах відмінно впоралися зі своїм завданням молодші Богдан Цимбал і згадана вже Анна Кривонос, партнерам виявилося не під силу підтримати переможний заспів. Уродженця Лановеччини Руслана Бригадира, скажімо, Владислав Кошевець відправив на завершальний відрізок уже дев’ятим із більш ніж трихвилинним відставанням. Підопічний Івана Стецюка і Назара Бурика, щоправда, мав шанс повторити успіх ровесниць і завершити перегони четвертим. Однак одне штрафне коло на стрільбі стоячи змусило задовольнитися шостою позицією.
А ось під час естафети юніорок усе не заладилося вже із самого початку. Підопічна Олега Бунта та Ігоря Починка Марія Кручова з Мишковичів, хоча і використала лише два запасні патрони, свою землячку Анастасію Меркушину відправила на трасу тільки десятою через одну хвилину і десять секунд після лідера. Динамівка, звісно, бігає швидше. Тому і змогла скоротити відставання до 26-ти секунд, випередивши половину з тих, хто був попереду. Однак надії на «бронзу» розтанули разом із двома запасними патронами, використаними Сніжаною Тісєєвою із Чернігівщини на стрільбі стоячи. Та ще й на завершальному відрізку в боротьбі за четверте місце поступилася німкені.
Також не змогли повторити торішній успіх срібні призери юніорського чемпіонату світу в естафеті Віталій Труш із Назарієм Цебринським. Хоча разом із Максимом Івком та Антоном Мигдою використали на всіх лише чотири запасні патрони, до фінішу добралися ледве не пішки. Після ознайомлення з підсумками інакше не скажеш про відставання від чемпіонів на 4 хвилини 16 секунд, яке не дало змоги піднятися вище п’ятого місця. Однак усе не так просто, коли ознайомишся з перипетіями перегонів. І Віталій на першому етапі, і Назарій на другому після невдалого виступу Івка все зробили для того, аби збірна України піднялася на п’єдестал пошани. Однак гучному провалу «посприяли» Мигда і наставники збірної, які не сподівалися, що Назарій так швидко завершить свій етап і через це на півтори хвилини запізнилися на старт завершального відрізку. Біда — та й годі.
Суперечка в індивідуальних видах програми, як ви вже знаєте, розпочалася для українців набагато оптимістичніше. Заробивши на чотирьох вогневих рубежах одну хвилину штрафу, одному з лідерів загального заліку Кубка IBU Анастасії Меркушиній лише 8,6 секунди не вистачило, аби наздогнати бездоганну на стрільбищі австрійку Сюзанну Курцхаллер. Однак не цим двом біатлоністкам суджено було стати справжніми героїнями першості. Пізніше і в спринті, і в гонці переслідування на повний голос заявили про себе дві учасниці Кубка світу. Відмінно стріляла шведка Ханна Оеберг, значно швидшим за інших бігом намагалася компенсувати втрачене на стрільбі швейцарка Лєна Хеккі. На щастя, мабуть, для біатлону, лижниця все ж поступилася тій, хто вміє гармонійно поєднувати обидва компоненти свого виду. Натомість Анастасія Меркушина, двічі фінішувавши шостою, на цих змаганнях не змогла на рівних сперечатися з обома. Стабільну стрільбу (по одному промаху) не змогла підкріпити потрібною швидкістю.
Досягнення інших наших земляків набагато скромніші. Так і залишився запасним, на взявши участі в жодній гонці, брат Руслана Бригадира Роман. Після індивідуальних гонок завершився чемпіонат для Мар’яни Брикайло із Мишковичів, яка стала гіршою серед співвітчизниць — 52-ге місце. Непогані результати в цій же дисципліні і у Віталія Труша та Руслана Бригадира — відповідно восьме і п’ятнадцяте місця. Однак лідерам поступилися чимало, та ще й у наступних двох видах програми виступили гірше. Місцями наприкінці третього десятка учасників можуть хіба похвалитися Марія Кручова і Андрій Підгрушний, ще скромніші здобутки в Назарія Цебринського. Зрештою, все, мабуть, закономірно. З кожним роком Тернопільському обласному ФСТ «Колос» виділяють усе менше коштів для підготовки біатлоністів. Тож звідки взятися результатам? Добре, що хоча б збірників для обох вікових груп ще під силу підготувати.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте