Багатолітні овочі добре витримують зиму, навіть якщо сніговий покрив незначний. Однак в останні роки погодні умови зазвичай бувають непередбачуваними — з великим перепадом температури протягом короткого часу, довготривалими відлигами, різким зниженням температури повітря, відсутністю снігового покриву.
Часто в рослин, які постраждали від морозу, запасні речовини переходять у незасвоювану форму, і вони внаслідок цього відчувають нестачу поживних речовин. Пошкодження кореневої системи і закупорка судин погіршують водопостачання постраждалих рослин. Їхня стійкість до хвороб і шкідників дуже знижується. Такі рослини іноді продовжують відмирати і в теплу пору року.
Крім вимерзання, великої шкоди багатолітникам заподіює крижана кірка. Коли грунт відтає, на його поверхні накопичується вода. Рослини прокидаються, починає рости і посіяне проти зими насіння овочевих культур. А потім знову повертаються морози, і на поверхні грунту утворюється крижана кірка. Під нею рослини гинуть від нестачі кисню.
До загибелі рослин може призвести і товщина крижаної кірки. Чим вона товща і чим триваліший період її впливу, тим вище відсоток загиблих рослин. Боротися з таким явищем дуже важко, але ефект можна отримати внаслідок застосування снігозатримання. Для прискорення танення льоду рекомендується розсівати по поверхні грядок попіл або торф’яну крихту. У тривалу відлигу з дощем треба замінити мульчу, якою вкривали рослини. Сухі жорсткі укриття можна просто підняти для провітрювання. При похолоданні знищують крижану кірку на грунті або снігу, а при стійких морозах рослини знову вкривають.
За матеріалами інтернет-джерел
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте