Однією з найпоширеніших неприємностей, з якою стикається господар при вирощуванні молодняку свиней, є зниження апетиту, погане поїдання кормів у результаті зараження гельмінтами. Поросята погано ростуть, а отже, і вихід тваринної продукції буває набагато нижчим від очікуваного.
У такій ситуації допоможе насіння гарбуза. Перед застосуванням насіння треба почистити від твердої оболонки, а потім потовкти його і приготувати відвар.
Беруть приблизно 300 г насіння на літр води. Охололим відваром і напувають тварин, даючи приблизно по 200 г на голову за 0,5—1 годину до їди. Раціон у цей час зменшують на половину. Послід обов’язково своєчасно прибирають і спалюють, аби не заразити здорових тварин.
Від глистів також допомагає відвар квіток пижма: 1 ст. л. на склянку окропу.
Давно використовують у народі й такий засіб: із тушки птиці виймають шлунок і відділяють тонку плівку, що вистилає його внутрішній бік, висушують її і подрібнюють. Порошок зберігають у сухому темному місці. За потреби розводять у воді й випоюють поросятам одну-дві склянки до їди. Дають цей засіб до повного одужання. Концентрацію порошку у воді добирають самостійно.
Досвідчені господарі для профілактики від глистів і задля апетиту дають щодня по зубчику часнику на порося, а також настій зі звіробою, полину, хмелю, кульбаби, ягід ялівцю, горобини, кмину, цибулі ріпчастої.
При сильних проносах, із виділенням крові, дають відвари і настої з алтеї, бадану, споришу, оману, кори дуба (молодого), хвоща польового та чистотілу.
А. САВЧУК
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте