На кімнатному лимоні з’явилася щитівка. Як її позбутися?
В. СЕРДЮК.
м. Ланівці.
Найпоширеніший шкідник цитрусових — щитівка (несправжня щитівка). Після ураження рослини на поверхні листя видно коричнево-сірі округлі плямки діаметром 3—5 мм як зверху, так і знизу листків, уздовж прожилок, а також на гілках. На початковій стадії вони майже прозорі. Та після розмноження шкідника на листках з’являється липкий слиз, а згодом вони вкриваються чорним нальотом, що погано змивається водою.
Проблемою у боротьбі зі шкідниками кімнатних рослин є те, що в житловому приміщенні застосовувати отрутохімікати не можна. Що ж, слід удатися до безпечних засобів. Зокрема, доступний та ефективний — застосування водно-масляної емульсії. Слід узяти одну чайну ложку машинного мастила, розмішати в склянці теплої води, додати дві столові ложки натертого господарського мила та столову ложку прального порошку. Наносити розчин ватним чи марлевим тампоном. Головне — якнайретельніше змочити всю поверхню листків та гілок лимона. Через дві-три години рослину слід обмити чистою водою — наче під душем. При цьому грунт у вазоні треба закрити плівкою, захищаючи від потрапляння емульсії.
Таку обробку проводять тричі з інтервалом шість днів.
Профілактика появи щитівки на цитрусових, що ростуть у кімнатних умовах, — обробка раз на місяць крони мильною піною. Через півгодини її треба змити.
Окрім цього, цитрусові бажано з такою ж періодичністю обприскувати слабким розчином марганцевокислого калію, настоєм часнику чи тютюну.
Перед підживленням органічними добривами їх слід попередньо заливати окропом, щоб не допустити розмноження шкідника.
А. ПІДГІРЕЦЬКА
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте