Курси з українськими субтитрами допоможуть не тільки отримати нові знання, а й поліпшити свій рівень володіння англійською мовою. Благодійний фонд MagneticOne.org переклав українською мовою всесвітньо відомі онлайн курси Khan Academy.
В рамках проекту “Переклад онлайн-курсів” створено канал на YouTube з відеоуроками найрізноманітнішої тематики – починаючи з мистецтва і закінчуючи фізикою чи біологією. Завдяки україномовним субтитрами можна не тільки дізнатися потрібну інформацію, а й підтягнути свою англійську. Важливо, що всі запропоновані лекції записані провідними викладачами з усього світу.
Проект “Переклад онлайн-курсів” буде також цікавий вчителям старших класів і викладачам університетів.
“Ми хочемо поліпшити онлайн освіту в Україні, зробити її доступною. Надати можливість кожному українцю вчитися у провідних викладачів світу абсолютно безкоштовно. Онлайн освіта має багато плюсів: незалежність від вчителів, незалежність від графіка (ці відео можна переглядати навіть пізно вночі), незалежність від місця знаходження та фінансового становища, а також можливість поліпшити свій рівень володіння англійською мовою (розширити словниковий запас і навчитися сприймати мову англомовного спікера на слух)”, – розповідає керівник проекту Юлія Білаш.
Учасники проекту наголошують на важливості того, що курси перекладені українською. “Проект, безумовно, має неоціненне значення, адже покликаний доносити до людей корисну і цікаву інформацію з усього світу на рідній мові”, – говорить перекладач і волонтер проекту Ольга Яцишина.
Її слова підтверджує редактор перекладів і волонтер проекту Юлія Гулакова: “На мою думку, такі проекти дуже важливі в наш час, адже дозволяють всім бажаючим, не витрачаючи великих зусиль і тим більше коштів, самостійно вивчати будь-які предмети”.
Khan Academy – це некомерційна освітня організація, створена в 2008 році випускником MIT і Гарварду Салманом Ханом. Сайт академії надає доступ до колекції з більш ніж 4200 безкоштовних лекцій.
Також в світі популярні такі ресурси для самоосвіти як Coursera, MIT OpenCourseWare, edX та інші. В Україні в 2014 році був створений проект масових онлайн-курсів Prometheus.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте