На сьогодні макіяж є невід’ємною частиною стильного образу. Його роблять не лише жінки та дівчата, але й деякі чоловіки. З його допомогою можна приховати недоліки шкіри й акцентувати увагу на своїх перевагах. Проте не варто забувати, що погано зроблений макіяж візуально зістарить обличчя, перетворивши будь-яку красуню на Бабу Ягу.
Щоб такого не трапилось варто дотримуватися певних правил. Яких саме – розкаже стажист студії краси MAKE ART Юлія ГНАТЮК.
– Модні тенденції змінюються з кожним сезоном. Що нас очікує з приходом цієї весни?
– Цей сезон справді обіцяє бути ніжним і насиченим одночасно. Модниці повинні робити акценти лише на чомусь одному – губах, очах, бровах чи скулах. А от поєднання яскравих тонів по всьому обличчі виглядатиме дещо вульгарно і неприродно. Особливу увагу слід звернути на колір помади. У тренді матові червоні та сливові кольори.
– Як правильно потрібно робити акценти?
– Все залежить від форми обличчя. Наприклад, якщо у дівчини вузькі губи, проте виразні очі, то акцент, звісно ж, “падає” на очі. А от із сильно вираженими скулами потрібно бути дуже уважним. Рум’яни можуть як звузити, так і візуально розширити обличчя, що особливо “небезпечно” для круглолицих.
Щоб візуально збільшити очі, використовуйте чорний та білий олівці. Якщо чорним користуватись уміють всі, то білий варто застосовувати на внутрішній стороні повіки. Він візуально збільшить око, відкривши та висвітливши його.
Дівчата з вузькими губами повинні раз і назавжди забути про помади насичених темних кольорів. Для них підійдуть блиски для губ бежевого, ніжного розового та тілесного кольорів. Допоможуть збільшити губи і світлі матові тіні для повік. Їх в невеликій кількості потрібно нанести на губну впадину – місце між носом і верхньою губою.
– Які кольори слід підбирати для денного макіяжу?
– Найкраще підійдуть пастельні або блідо-рожеві кольори. Це стосується як тіней для повік, так і помади, і рум’ян. Проте не варто вибирати все під один тон. Достатньо підвести очі чорним олівцем, злегка виділити скули та за необхідності губи.
– Чи можна закріпити макіяж, щоб він виглядав природно і свіжо протягом всього дня?
– Так. Для цього слід використовувати пудру. Вони є як компактними, так і розсипчастими, а також з кольором чи без. Використовувати її потрібно зразу ж після нанесення тонального крему. Окрім цього, за необхідності припудрюйте обличчя повторно. Це дозволить відновити свіжість макіяжу, забрати блиск.
– Яких помилок варто уникати при нанесенні макіяжу?
– Їх є декілька.
Перша – неправильно підібраний тон пудри чи тонального крему. Досить часто можна побачити дівчат і навіть жінок, у яких колір обличчя суттєво відрізняється від кольору шкіри. По-перше, це вульгарно і смішно. По-друге, це створює ефект маски.
Друга – занадто активні брови. Це стосується не лише кольору, але й форми. По-перше, колір брів не повинен сильно відрізнятися від кольору волосся на голові. Тобто блондинки не повинні малювати брови чорним олівцем, їм краще скористатися засобами коричневих відтінків. По-друге, не варто робити чіткий контур біля основи (на початку брів). Нині в моді м’який початок із чітко вираженим закінченням.
Третя – активні скули. Не потрібно рум’яни наносити чітким контуром, який робитиме різкий перехід кольорів. Правильно наносити від козелка (середини вуха) до лінії губ, не доводячи до них на два пальці – приблизно 2-3 см. Контур повинен бути м’яким, розтушованим.
Четверта – чіткі лінії тіней. Характерним для цього сезону є димчасті, а не чіткі лінії. Це означає, що кожна модниця, наносячи тіні на повіки, повинна їх розтушовувати за допомогою кісточки або пальця. При поєднанні декількох кольорів не слід забувати, що змішування тонів може дати не той ефект, на який ви очікуєте.
П’ята – занадто яскраві кольори. Це стосується всіх косметичних засобів, проте найчастіше жінки та дівчата “грішать” з тінями для повік та рум’янами.
– І наостанок. Що ви порадите модницям?
– Використовуйте мінімум косметики, залишайтеся ніжними та природними. Адже якою б якісною не була косметика, вона погано впливає на шкіру, передчасно зістарюючи її.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте