Ніскільки не сумніваюся, що головний лікар комунального підприємства «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр», кандидат медичних наук Петро Левицький від думок про роботу може відволіктися хіба під час сну. Однак і за такого щільного графіку чемпіон України з карате і кікбоксингу 1994, 1996 років, майстер спорту… Петро Левицький не може не знайти часу для іншого захоплення свого життя — східних бойових мистецтв.
Тож через два десятки років після гучних спортивних звитяг тренера настав час перемог на всеукраїнській арені його учнів.
— Причому домогтися бажаного, — зауважує Петро Ростиславович, — ніскільки не легше, ніж тоді. А цілком можливо, що й важче.
І справді, за нагороди чемпіонату України з кікбоксингу за версією ВТКА, який нещодавно відбувся в Дніпропетровську, змагалися понад шість сотень атлетів з усіх куточків нашої держави. За такої конкуренції, та ще й за умови, коли в більшості областей для спортсменів, заручившись допомогою спонсорів, створили куди кращі умови для занять, ніж на Тернопільщині, зібрати вагомий урожай з дев’яти медалей — чи не краща оцінка праці тренера та його кременецького колеги, майора поліції Сергія Коптюка.
Передусім про здобутки студентів Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, які під керівництвом Петра Левицького займаються в спортклубі «Медик». Насамперед наставник згадав про завойовану в своїй ваговій категорії «бронзу» дорослого чемпіонату Сергієм Лобазовим. Віце-чемпіоном турніру юніорів у розділах фул- і лайт-контакт став Владислав Кушнірук. Добре виступив і Вадим Ванджура, однак зійти на п’єдестал пошани не пощастило, оскільки в чвертьфіналі довелося зустрітися з набагато досвідченішим бійцем, майстром спорту. Зате «бронза» Ігоря Морозовського вартує щонайменше «срібла». Адже в півфінальній сутичці з повним контактом виявився гідним конкурентом дворазовому чемпіонові світу, заслуженому майстру спорту Дмитрові Мінеску із Хмельницького. Натомість третє місце в тому ж фул-контакті Івана Попеля стало приємною несподіванкою. Адже відносно недавно почав займатися кікбоксингом.
Нарешті про здобутки ще одного підопічного, якого Петро Ростиславович, звісно ж, не виділяє серед інших, але під час його поєдинків серце не може не «тьохкати». Молодший із двох синів, 13-річний Максим Левицький у Дніпропетровську батька не підвів. У своїй ваговій категорії став чемпіоном України серед юнаків в лоукік-лайті і віце-чемпіоном — у лайт-контакті. Як і старший, 20-річний Сергій, який нині навчається і працює в Іспанії, вже є кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу, мріє з часом сягнути не менших вершин, аніж батько.
Гідно постояли за честь збірної Тернопільщини і кременецькі підопічні згаданого вже тренера Сергій Коптюка. Бронзовим призером чемпіонату України серед дорослих став Юрій Палій. А юному, 11-річному Романові Харитонюку не було рівних серед ровесників у семі-контакті.
На завершення ж не можна не згадати про те, що, поряд із тренерами, творцем успіхів кікбоксерів є тимчасовий виконувач обов’язків начальника головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол. Саме завдяки Олександрові Миколайовичу підопічні Петра Левицького і Сергія Коптюка мають можливість безкоштовно тренуватися в спортивних залах динамівського товариства і в обласному центрі, і в Кременці. Причому така співпраця — взаємовигідна. Адже разом із кікбоксерами регулярно тренуються і працівники поліції.
Поїздка ж кікбоксерів спортклубу «Медик» на найпрестижніші всеукраїнські змагання стала можливою завдяки ректору Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Михайлові Корді.
На фото: збірна Тернопільщини з кікбоксингу після церемонії нагородження лауреатів чемпіонату України; після повернення додому Максима ЛЕВИЦЬКОГО, Сергія ЛОБАЗОВА та інших кікбоксерів привітав начальник управління кадрового забезпечення ГУ Національної поліції в Тернопільській області Василь КРАЙНИК.
Фото з архіву Петра ЛЕВИЦЬКОГО
Прокоментуйте